28
2019
2018-12-28

Przegląd Zespołów Kolędniczych 2018


W niedzielę 9 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych. Impreza ma już wieloletnią tradycję i gromadzi wielu wykonawców, nic dziwnego więc, że sala widowiskowa ośrodka była wypełniona po brzegi.

Wśród publiczności nie zabrakło Wójt Gminy Sterdyń Grażyny Sikorskiej, która złożyła zebranym życzenia świąteczne. Był tez obecny Tomasz Rostkowski – Zastępca Wójta, Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pogorzelski, dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Bogumiła Steć, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wiesława Tymińska. Wystąpiło kilka grup artystycznych, łącznie 170 osób – dzieci i młodzież z Zespołu Szkół w Sterdyni i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie, uczestnicy zajęć muzyczno-wokalnych w GOKiS oraz dorośli z Klubu Senior +. Zaprezentowane zostały tradycyjne jasełka i scenki oparte na motywach bożonarodzeniowych oraz kolędy i pastorałki. Prezentacje, przygotowane z dużym nakładem pracy i wykonane z zaangażowaniem podobały się widzom, wywołując niejednokrotnie wzruszenie.

Przeglądowi towarzyszył Jarmark bożonarodzeniowy. Hol ośrodka szczelnie wypełniły stoiska z przepięknym rękodziełem. Pojawił się też Mikołaj. To pełne wrażeń popołudnie było znakomitym wprowadzeniem do Świąt Bożego Narodzenia.


J.O. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe