17
2020
2013-02-01

Przegląd Zespołów Kolędniczych 2013


W niedzielne popołudnie 20 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych 2013. To przedsięwzięcie ma już wieloletnią tradycję - niektórzy rodzice oklaskujący małych wykonawców jako dzieci występowali na tej samej scenie.
Przegląd zgromadził dużą liczbę wykonawców – 205 osób, a widownia sali widowiskowej pękała w szwach. Wszystkich powitała Dyrektor GOKiS Marianna Kobylińska. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał wójt gminy Czesław Marian Zalewski, który życząc dobrych wrażeń zaznaczył, że przegląd ma duże wartości wychowawcze i edukacyjne. Do zgromadzonych przemówił też ks. dr Zbigniew Rycak, proboszcz tutejszej parafii. „Dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w polską tradycje, według której nastrój bożonarodzeniowy trwa aż do uroczystości Matki Bożej Gromnicznej” – stwierdził, życząc wszystkim głębokich przeżyć.
Przegląd prowadziły dwie młode konferansjerki – Julia Kur i Adrianna Adamczuk. Na początku wystąpiły dzieci i młodzież ze Szkoły Języka Angielskiego, prezentując świąteczne piosenki. Następnie grupa „Krasnoludki” ze sterdyńskiego przedszkola przedstawiła „Opowieść o iskierce miłości”, a jasełkowe przedstawienia publiczność obejrzała w wykonaniu sześciolatków z ZS w Sterdyni i grupy Pajacyki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łazowie. Ze świątecznym repertuarem wystąpiła też Monika Prokopczuk - utytułowana wokalistka reprezentująca GOKiS.
Kolejnym punktem programu był wyjątkowy spektakl „Ostatnia nadzieja” Teatru INACZEJ grupy PaT z Sokołowa Podlaskiego, która w Sterdyni wystąpiła już  po raz trzeci i zawsze jest gorąco oklaskiwana. Twórczynią tego teatru tańca jest Wiktoria Benedykciuk. Niezwykle wzruszający spektakl opowiadał o nadziei i wyciągniętej w naszą stronę dłoni, której tak często nie dostrzegamy, przytłoczeni różnymi kłopotami, wewnętrznym cierpieniem, natłokiem myśli i niedobrymi emocjami.  Spektakl przypominał, że zawsze istnieje nadzieja na lepsze życie – nadzieja, którą dostajemy od innych.
Po emocjach związanych z oglądaniem spektaklu grupy PaT i podziękowaniach dla wykonawców na sceniczne deski powróciła spokojniejsza tematyka świąteczna. Kółko teatralne Maluch ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni zaprezentowało spektakl „Mikołajkowa przemiana”, a grupa „Promyk” ze Szkoły Podstawowej w Łazowie – „Dobrą nowinę”. Z kolędami wystąpił natomiast Klub Seniora ze Sterdyni. Następne inscenizacje dotyczyły istotnych życiowych problemów i były dla widzów źródłem wielu przemyśleń. Szkolne Koło Caritas zaprezentowało scenkę „Nie było miejsca dla Ciebie”, grupa Trzpioty III z Gimnazjum im. H. Sienkiewicza – „Krzyż”, a grupa Świetliki z ZS w Sterdyni przedstawienie „Samotność dzieci”. Wystąpiła również Angelika Marczuk, utalentowana wokalistka z GOKiS w Sterdyni.
Organizatorzy zadbali o poczęstunek dla wykonawców, dyplomy i słodkie upominki. Imprezie towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac p.t. „Anioł Bożonarodzeniowy”, wykonanych przez dzieci i rodziców z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sokołowie.

JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe