15
2020
2017-01-18

Przegląd Zespołów Kolędniczych


W niedzielne popołudnie 15 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się kolejny Przegląd Zespołów Kolędniczych. Impreza na stałe wpisała się w życie kulturalne gminy i od prawie trzydziestu lat przyciąga do placówki wiele grup artystycznych i tłumy publiczności. Tegoroczny przegląd prowadzili Amelia Prokopczuk i Piotr Wolski – uczniowie Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Sterdyni.

Zebranych powitał dyrektor GOKiS Krzysztof Woźniak, który dziękował też występującym, opiekunom i rodzicom za zaangażowanie. Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska złożyła wszystkim serdeczne życzenia noworoczne.
Zanim zaprezentowały się zespoły, podsumowano dwa konkursy: „Szopka Bożonarodzeniowa 2016” i „Najaktywniejszy Czytelnik 2016”. Do pierwszego zgłoszono 30 prac. Jury, biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, estetykę, pomysłowość, samodzielność w wykonaniu poszczególnych elementów szopki i wkład pracy w jej tworzeniu I miejsce ex aequo przyznało Wiktorii Dyoniziak, Dominice Główka, Amelii Borowej, II miejsce ex aequo Igorowi Prokopczukowi i Igorowi Kruzie, III miejsce ex aequo Michałowi Siedleckiemu i Bartkowi Zawadzkiemu (wszyscy ze Szkoły Podstawowej im. A. Krzywoń w Sterdyni). Drugi konkurs trwał przez miniony rok i przeprowadzony został przez Gminną Bibliotekę Publiczną w 3 kategoriach wiekowych. W pierwszej zwyciężył Wiktor Długosz – uczeń klasy III SP w Sterdyni, który wypożyczył i przeczytał 30 książek, w drugiej kategorii Julia Gawryluk - uczennica II klasy sterdyńskiego gimnazjum (23 książki), wśród dorosłych najaktywniejszą czytelniczką okazała się Helena Benedyczuk z Dzięcioł Dalszych (241 książek). Podstawą wyliczenia ilości wypożyczonych książek był program komputerowy SOWA 2, na którym pracuje GBP w Sterdyni. Nagrody i dyplomy zwycięzcom i uczestnikom wręczyła wójt Grażyna Sikorska i dyrektor Krzysztof Woźniak.

W dalszej części dzieci i młodzież zaprezentowali widowiska o tematyce bożonarodzeniowej. Łącznie na scenie wystąpiło 120 osób, które oprócz talentów aktorskich wykazywali się też umiejętnościami wokalnymi. „Smerfy”, czyli dzieci 6-letnie z Gminnego Przedszkola przy ZS w Sterdyni (opiekunowie Beata Deniziak i Anna Dyoniziak) przedstawiły „Jasełka z Edytką”, „Krasnoludki” z tegoż przedszkola zaprezentowały „Mikołajkowy Zawrót Głowy” (op. Alicja Krasowska), a grupa teatralna „Maluch” ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni inscenizację „Elfy” (op. Bożena Jenda i Hanna Zduniak). Uczniowie klasy III A z tejże szkoły przygotowali tradycyjne jasełka „Z narodzeniem Jezusa było tak…” (op. Elżbieta Radomska i Małgorzata Kruza). Z kolei kółko teatralne z GOKiS pokazało kilka scenek na podstawie opowiadania Karola Dickensa „Opowieść wigilijna” (op. Damian Wołyniec). Również z tradycyjnymi jasełkami „Nadziei blask – Bóg narodzi się” na przegląd przyjechała grupa teatralna „Promyk nadziei” ze Szkoły Podstawowej w Łazowie (op. Marta Piwko i Henryk Piwko). Na zakończenie grupa „Świetliki” z Zespołu Szkół w Sterdyni zaprezentowała przedstawienie „Jeden - zero dla Nieba” (op. Zuzanna Ceglarz, Jarosława Truskolaska, Agnieszka Augustyniak). Wszystkie występy publiczność nagradzała gromkimi brawami.
Dla uczestników przeglądu nie zabrakło ciepłego posiłku tradycyjnie przygotowanego przez GOKIS i czekolad ufundowanych przez wójt Grażynę Sikorską.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe