25
2019
2015-02-08

Przegląd Zespołów Kolędniczych


W niedzielę 18 stycznia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni odbył się Przegląd Zespołów Kolędniczych.

Impreza ma bardzo długą tradycję, wielokrotnie na scenie gościli kolędnicy z całego powiatu. Tegoroczny przegląd jak i poprzednie trwał kilka godzin i wzięły udział przede wszystkim wykonawcy z terenu gminy Sterdyń. Niespodzianką był występ dwóch grup kolędników z podwarszawskiej Zielonki. 
Przegląd uroczyście rozpoczęła Wójt Gminy Sterdyń Grażyna Sikorska, składając zebranym serdeczne noworoczne życzenia i życząc dobrych artystycznych wrażeń. Licznie zebrani oklaskiwali jasełka zaprezentowane przez grupę „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Sterdyni i „Motylki” z przedszkola w Łazowie, kolędy w wykonaniu zespołów wokalnych Huraganki i Huragany z GOKiS oraz chóru „Złote Lata”, działającego przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokołowie Podlaskim. Piękne przedstawienia, w których pojawiły się liczne motywy związane z tajemnicą Bożego Narodzenia, zaprezentowało pięć grup uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Sterdyni – Szkolne Koło Caritas:, „Co odmieniło naszą klasę”, „Trzpioty III”: „Czwarty król”, „Trzpioty”: „Nie było miejsca…”, „Świetliki”: „Betlejemska Dobranocka”, „Maluch”: „Bajka o Czarodzieju”. Łącznie wystąpiło ok. 200 osób. Wszyscy zostali ugoszczeni smacznym poczęstunkiem, a także otrzymali słodki upominek ufundowany przez wójt gminy.
 
JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe