17
2020
2019-03-26

Przedwyborcza konferencja PiS


W piątek 22 marca 2019 r. w restauracji Stara Drukarnia w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie dla mieszkańców miasta i powiatu zorganizowane przez senatora RP Waldemara Kraskę. Uczestniczyli w nim Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc oraz Minister Energii Krzysztof Tchórzewski.

Spotkanie otworzył Senator Waldemar Kraska, który powitał wszystkich gości m.in. Starostę Sokołowskiego Elżbietę Sadowską, Przewodniczącego Rady Powiatu Jacka Odziemczyka, dyrektor szpitala Marię Sikorską, wójtów i burmistrzów sokołowskich gmin, dyrektorów instytucji, prezesów firm i zgromadzonych mieszkańców.

Następnie głos zabrała Wicemarszałek Senatu Maria Koc, która nawiązała do zbliżających się wyborów do Parlamentu Europejskiego, w których startuje z listy PiS z miejsca drugiego.

- Kiedy prezes naszego okręgu minister Krzysztof Tchórzewski zaproponował mi, żebym startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego, byłam zaskoczona. Zgodziłam się, ponieważ kiedy trzeba podjąć wyzwanie, ja je podejmuję. Będę walczyć o każdy głos, ale przede wszystkim o frekwencję - zapewniała Wicemarszałek.

Maria Koc zaznaczyła, że Prawo i Sprawiedliwość jest partią wiarygodną, ponieważ konsekwentnie realizuje program przedstawiony wyborcom. Dzięki staraniom PiS został m.in. wprowadzony program 500+, który przyczynił się do wzrostu jakości życia Polaków i całkowicie zlikwidował zjawisko nędzy w Polsce. Wicemarszałek przedstawiła pokrótce założenia tzw. "Piątki Kaczyńskiego". Będą to: rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko, "trzynastka" dla emerytów, zwolnienie z podatku PIT dla pracowników do 26 roku życia, obniżenie kosztów pracy i przywrócenie połączeń PKS. Zapewniała, że PiS znajdzie środki na realizację programu dzięki uszczelnieniu luki VAT, która za rządów Platformy Obywatelskiej wynosiła aż 24%.

- Rządy Prawa i Sprawiedliwości to nie są tylko programy społeczne, bo żeby wydawać, trzeba mieć. Trzeba umiejętnie stymulować rozwój gospodarczy i uszczelniać system podatkowy. Wtedy pieniądze wpływają do budżetu państwa, a nie wypływają na lewo i prawo do kieszeni złodziei - mówiła.

Maria Koc przypomniała, że dzięki staraniom rządu PiS dochody w budżecie państwa na rok 2019 wynoszą 387 miliardów złotych, co daje wzrost o 98 miliardów złotych w ciągu czterech lat. Deficyt budżetowy jest najmniejszy od 30 lat i wynosi nieco ponad 10 mld zł.

Podczas swojego wystąpienia Wicemarszałek zarzucała opozycji brak konsekwencji i transparentności w działaniu. Jak stwierdziła, wszystkie opozycyjne partie zaczęły ze sobą współpracować tylko po to, aby odsunąć partię rządzącą od władzy.

- Program ich nie łączy, bo go nie mają. Wartości ich nie łączą, bo każda partia ma inne. Nic ich nie łączy, oprócz nienawiści do Prawa i Sprawiedliwości i chęci powrotu do władzy w jakiejkolwiek formie. Co oni obywatelom proponują? Do opinii publicznej przebiła się jedynie karta LGBT. Dotyczy ona jedynie środowiska osób homoseksualnych, a co z resztą społeczeństwa? My proponujemy programy dla rodzin, wsparcie dla uczniów, emerytów i osób chorych. Dbamy o ogół społeczeństwa i wyborc­y widzą tę różnicę – spuentowała.

Na koniec Wicemarszałek zapewniła, że jeśli zostanie wybrana do Parlamentu Europejskiego, będzie walczyć o poszanowanie dla tradycyjnych wartości w Europie, bezpieczeństwo obywateli i równe traktowanie każdego kraju Unii.

Następnie głos zabrał Minister Energii Krzysztof Tchórzewski, który przypomniał, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego Polska może liczyć na 52 mandaty. W ostatnich tego typu wyborach W okręgu warszawskim, obejmującym oprócz Warszawy także podwarszawskie miejscowości, obsadzono pięć mandatów, a na Mazowszu – trzy. Jednak to, ile mandatów zostanie przyznane w poszczególnych okręgach w najbliższych wyborach, zależy m.in. od frekwencji wyborczej. W swojej wypowiedzi minister Tchórzewski zaznaczył, że ponadpartyjnym interesem wszystkich partii powinno być zachęcenie obywateli do udziału w wyborach i uzyskanie jak najwyższej frekwencji.

- Jestem przekonany, że Wicemarszałek Maria Koc zjedna w sobie wyborców. Jeśli nie opcją polityczną, to na pewno osobowością, bo to wspaniała kobieta – mówił minister.

Senator Waldemar Kraska w swojej wypowiedzi skupił się na służbie zdrowia. Mówił o zmniejszających się kolejkach do specjalistów, na zabiegi i badania. Jako przykład podał zaobserwowane skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi usunięcia zaćmy, wstawienie endoprotezy czy wykonanie badania rezonansem magnetycznym czy tomografem. Wspomniał również o planowanym wzroście wyceny świadczeń zdrowotnych wykonywanych na oddziałach chirurgicznych i internie, zagwarantowanym przez NFZ. Senator mówił także o tegorocznych planach sokołowskiego szpitala m.in. utworzeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, stacjonarnej bazy LPR w Sokołowie Podlaskim oraz remontach na oddziałach chirurgicznym, internie, rehabilitacji i neurologii.

Waldemar Kraska, nawiązując do jednego z punktów „Piątki Kaczyńskiego”, podjął temat sokołowskiego PKS-u.

- Gdy miesiąc temu zmienił się prezes sokołowskiego PKS-u, dowiedzieliśmy się, jak dramatyczna jest sytuacja tej spółki. Strata za ubiegły rok wynosi 2,3 mln zł, z czego milion trzeba zapłacić od razu, bo inaczej na konto zakładu może wejść komornik – wyznał.

Po konferencji przyszedł czas na dyskusję, w której każdy z przybyłych mieszkańców mógł zabrać głos.

Przypomnijmy, że w Polsce wybory do Europarlamentu odbędą się 26 maja 2019 r.

Z listy PiS na Mazowszu startują:

1. Adam Bielan,
2. Maria Koc,
3. Zbigniew Kuźmiuk,
4. Maciej Małecki,
5. Anna Kwiecień,
6. Arkadiusz Czartoryski,
7. Teresa Wargocka,
8. Agnieszka Krzętowska,
9. Rafał Romanowski,
10. Marek Opioła.


Katarzyna Dybowska 

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Sumujecie nie te liczby zadłużenia jest bania dwiescie

Jerzy
2019-03-29 15:26:44

Same tuzy!!!. Jeszcze 7 miesięcy i pa pa. Jak nie wstyd tej pani, co uznaje za przegłosowaną ustawę bez kworum?. Ja na jej miejscu do końca życia bym w chlewie siedział i o obierki prosił, a o wodę na święta, bo modląca osoba chyba.

popo
2019-03-28 12:25:47

Kraska niestety nie kłamie . zadłuzenie PKS 2,3mln

as
2019-03-27 19:41:43

Kraska kłamie 1.2miliona zadłużenia PKS

Jerzy
2019-03-26 19:16:52
Strona 1/1


Dane kontaktowe