17
2020
2014-06-20

Przedszkole w ruchu


Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Przedszkole nr 2 przyłączyło się do akcji „Ćwiczyć każdy może” wprowadzając, dostosowany do potrzeb dzieci, program działań oparty na aktywności fizycznej oraz zdrowym żywieniu.

Hasło akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch" przyświecało takim inicjatywom jak: spotkanie dzieci z olimpijkami Anną Jesień oraz Lidią Chojecką, zumba dla najmłodszych i ich rodziców, nauka komponowania i przygotowywania koktajli owocowo- warzywnych dla dzieci oraz wielu innym.
Całoroczna praca opłaciła się – Miejskie Przedszkole nr 2 uhonorowane zostało tytułem „Przedszkola w ruchu”. Jest to kolejny tytuł nadany placówce. We wcześniejszych latach uzyskało ono również tytuł „Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły”, a w ubiegłym roku tytuł ”Szkoły Odkrywców Talentów”.
Tytuły zobowiązują, dlatego w tym roku do ramowych imprez przedszkola dołączył między innymi Festiwal „Mam talent”, w którym to przedszkolaki oraz absolwenci wzięli udział w przeglądzie swych zdolności. Wysoki poziom przeglądu zaskoczył jury, dlatego decyzją komisji, każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz statuetkę upamiętniającą to wielkie wydarzenie. Patronat artystyczny nad Festiwalem objęła Dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury pani Maria Koc, która zaproponowała by druga edycja Festiwalu „Mam talent” odbyła się na deskach SOKu.
Przedszkole chętnie podejmuje wszelkie działania wychodzące naprzeciw potrzeb dzieci i ich rodziców. Dowodem tego jest zorganizowany niedawno Piknik Rodzinny. Każdy z przybyłych gości odegrał dużą rolę w przygotowaniach, organizacji i uświetnieniu tego wielkiego wydarzenia. Dzieci wraz z wychowawcami zaangażowały się w przedstawienie bajki „Brzydkie Kaczątko”. Każda grupa pokazała inny fragment historii łabędzia, tworząc w ten sposób barwną opowieść. Rodzice natomiast przeobrazili się w znane dzieciom postaci z bajek, które pojawiały się na scenie przy pomocy magicznego pilota. Przedszkole odwiedzili: Bolek i Lolek, Shrek z Fioną, Smerfy, Sąsiedzi, Pszczółki - Maja i Gucio, Król Julian, Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek oraz Myszka Miki. Bajkowe gwiazdy spisały się na medal: wspólnie z dziećmi bawiły się na scenie, brały dzieci na ręce, pozowały do zdjęć. W programie nie zabrakło też muzyki - parodia „Bałkanicy” zespołu Piersi poderwała wszystkich do wspólnej zabawy. Po udanych występach goście udali się na przedszkolny plac zabaw, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, kącik fryzjerski, grill z pysznościami, loteria fantowa, trening przygotowany przez Football Academy Sokołów oraz wiele konkursów dla dużych i małych członków rodzin.
Pani Dyrektor Urszula Marcinkowska wspólnie z rodzicami i dziećmi przecięła wstęgę nowej altanki, która uatrakcyjni nie tylko piękny plac zabaw ale również zajęcia dla przedszkolaków.
Każda rodzina otrzymała pamiątkowe drzewko by ten wspólnie spędzony czas na długo zapisał się w pamięci wszystkich uczestników pikniku. Moc wzruszeń i radości na pewno nie da o sobie szybko zapomnieć a otrzymany tytuł napawa dumą wszystkich członków społeczności przedszkola. 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe