17
2020
2013-01-11

Przedszkole do likwidacji


Sesja Rady Gminy Sokołów Podlaski, która odbyła się tuż przed nowym rokiem była dla wielu zaskoczeniem. Odbyła się w trybie nadzwyczajnym i co ciekawe, nie było na niej, jak to zazwyczaj bywa, mieszkańców i sołtysów wsi znajdujących się na terenie gminy.
Trwała niespełna godzinę, a dwoma punktami obrad były zmiany w budżecie na 2012 rok i podjecie uchwały o zamiarze likwidacji Publicznego Przedszkola w Czerwonce. Likwidacja przedszkola ma mieć miejsce 1 września 2013 roku, a zainteresowanie jego prowadzeniem wyraziło w specjalnym piśmie Stowarzyszenie „Janko”, to samo które od września ma również prowadzić szkołę w Czerwonce. Ma to być jakoby korzystniejsze finansowo dla funkcjonowania i prowadzenia tych placówek oświatowych.
Czy rzeczywiści jest to korzystne? Wątpili w to niektórzy radni, a i mieszkańcy nie są zgodni co do tego pomysłu. Szczególnie dziwny jest pośpiech, zwoływanie sesji nadzwyczajnej, mimo że pismo od stowarzyszenia wpłynęło dużo wcześniej. W tym wypadku zrozumiałe jest oczekiwanie na opinię innych jednostek. Radni zapoznali się z pismami, między innymi związków zawodowych i po krótkiej dyskusji podjęli uchwałę zmierzającą do likwidacji przedszkola.
LK

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe