17
2020
2018-11-14

Przedszkolaki z "Trójki" uczciły 100 lat Niepodległej


 Do uczczenia tej pięknej uroczystości dzieci z naszego przedszkola przygotowywały się dużo wcześniej. „Muchomorki”, „Biedronki” oraz „Wiewiórki” ubrane w barwy ojczyste stworzyły Polską flagę, kotylion oraz serce dla Niepodległej. Podczas warsztatów artystycznych dzieci zrobiły 100 biało – czerwonych gipsowych serduszek na 100 – lecie Niepodległości. Każda grupa przedszkolna spotkała się z Misiem Patriotą. Podczas tych spotkań dzieci słuchały opowiadań o historii drogi naszego narodu do wolności oraz uczyły się i utrwalały polskie symbole narodowe. Nasze przedszkole przyłączyło się również do Akcji MEN „Rekord dla Niepodległej”, dzieci uczyły się czterozwrotkowego hymnu narodowego.

09 listopada 2018r., tuż przed obchodami 100 rocznicy Święta Niepodległości w naszym przedszkolu cała społeczność zgromadziła się na uroczystej Akademii. Dzieci z grup starszych przygotowały występ dla młodszych kolegów i koleżanek. Słowem i piosenką oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. O godzinie 11.11 wszyscy zebrani odśpiewali 4 zwrotkowy Hymn Narodowy. Po czym odbyła się Biesiada, na której przedszkolacy kosztowały biało – czerwone deserki..Następnie w imieniu swoim, rodziców oraz pracowników przedszkola dzieci udały się pod Pomnik Czynu Niepodległościowego, aby złożyć wiązankę oraz zapalić znicz oddając tym samym cześć żołnierzom poległym za wolność naszej Ojczyzny.

W tym dniu przedstawiciele naszego przedszkola ubrani w mundury wojska polskiego obdarowywały biało – czerwonymi serduszkami mieszkańców naszego miasta, spotkały się również z Panem Burmistrzem Miasta oraz pracownikami Urzędu Miasta.

W dniu 11 listopada społeczność naszego przedszkola czynnie uczestniczyła w Miejskich Obchodach 100 – lecia Odzyskania Niepodległości. Dzieci z grupy „Muchomorki” w imieniu swoich koleżanek i kolegów z Miejskich Przedszkoli oraz Żłobka Miejskiego złożyły wieniec pod Pomnikiem. Nasi rodzice, wychowankowie oraz pracownicy godnie reprezentując nasze przedszkole licznie brali udział w Biegu Niepodległości.

Celebrując Święto 100 - lecia Odzyskania Niepodległości wszyscy poczuliśmy radość, wzruszenie i narodową jedność. Byliśmy, jesteśmy i będziemy Polakami. Wolność jest wartością bezcenną. Musimy ją pielęgnować, a idąc w przyszłość z dumą spoglądać w przeszłość i czerpać z niej siłę.


Info / Fot. MP nr 3 w Sokołowie Podlaskim

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe