31
2019
2017-11-23

Przedszkolaki obejrzały Kopciuszka


 We wtorkowe przedpołudnie, dzieci ze wszystkich sokołowskich przedszkoli obejrzały spektakl „Kopciuszek”, przygotowany przez zuchów i harcerzy z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Sala wypełniona po brzegi, brawami nagrodziła aktorów. Spektakl był zarazem zaproszeniem dla dzieci, do wstąpienia do gromady zuchowej. Pierwsza zbiórka dla chętnych już w najbliższą sobotę o godz. 11.00 w harcówce „Osiedlówki”.

21 listopada, w Sokołowskim Ośrodku Kultury, odbył się spektakl „Kopciuszek”, wystawiony przez zuchów i harcerzy z VII Osiedlowego Szczepu Harcerskiego im. Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, działającego od ponad 40 lat przy Sokołowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Cała sala wypełniona była po brzegi dzieci z sokołowskich przedszkoli. To do nich adresowany był spektakl. Pomysłodawcą i głównym reżyserem była dh Ola Ścibor z 91 Sokołowskiej Drużyny Harcerskiej im. Macieja Aleksego Dawidowskiego „Alka”, która z pomocą dh. Oli Szafraniec szlifowały kunszt aktorski zuchów i harcerzy. W rolę aktorów wcielili się zuchy i harcerze: Kopciuszek - Urszula Miklas, siostra-Gabriela Oleszczuk, siostra - Wiktoria Filipczyńska, macocha - Julia Iwańska, książę - Mikołaj Mróz, ochmistrz - Kacper Karpiński, strażnik - Krystian Wilk, król-Artur Białobrzeski, wróżka - Wiktoria Rzymska, damy dworu - Maja Olszewska, Aleksandra Filipczyńska, Karolina Pogorzelska, pozostali - Jan Bołbotowski, Damian Solka, Jakub Osipiak, Kamil Kwaśniak, a narratorem była Adrianna Rucińska.

Dzieci, jako bardzo wdzięczna widownia z zapartym tchem oglądały, co dzieje się na scenie. Najwięcej emocji wywołał jednak bal. Kiedy oprócz typowego balowego poloneza, zaczęły rozbrzmiewać piosenki, będące przebojami teraźniejszych czasów. Sala rozszalała się w jak najbardziej pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Po finałowej scenie aktorzy zeszli do dzieci. Każdy mógł ich zobaczyć z bliska. Na widownie posypały się cukierki, aby nagrodzić tak wspaniałą widownię.

Dodatkową atrakcją byłą możliwość zrobienia zdjęcia pamiątkowego z aktorami.

Wdzięczność widowni była bardzo zauważalna. To najlepsze podziękowanie za trud przygotowań do spektaklu. Dodatkową nagrodą, była wielka torba cukierków, podarowana aktorom przez Przedszkole Sióstr Salezjanek.

Zarówno aktorzy, jak i dzieci wyszły z Sokołowskiego Ośrodka Kultury z ogromną ilością miłych wspomnień i pozytywnej energii.

Ze sceny padło również zaproszenie dla wszystkich dzieci, do rozpoczęcia przygody w zuchowym mundurze. Kto wie, może wśród widowni są przyszłe zuchy, harcerze i może również aktorzy. Może za kilka lat sami staną na scenie i dla przedszkolaków wystawią spektakl.

Wszystkich chętnych, którzy chcą przeżyć niesamowitą przygodę w mundurze, zapraszamy na pierwsza zbiórkę zuchową, która odbędzie się już w sobotę 25. listopada o godz. 11.00 w harcówce Osiedlowego Szczepu Harcerskiego przy ul. Wyspiańskiego 3. (dodatkowe odpowiedzi na pytania można uzyskać pod nr telefonu 506166605)

S. Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe