17
2020
2013-04-26

Przeciwpożarowo z Seniorami


W Sokołowskim Ośrodku Kultury trwa cykl warsztatów pod nazwą „Bezpieczny Senior”. Warsztaty są organizowane przez Sokołowski Ośrodek Kultury i Komendę Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim.
Głównym celem tych zajęć jest podnoszenie bezpieczeństwa osób starszych. Warsztaty są zintegrowanym działaniem różnych służb i inspekcji – policji, straży pożarnej, sanepidu, inspekcji handlowej i farmaceutycznej. W spotkaniach pojawią się również przedstawiciele banku, służby zdrowia, administracji osiedla i Poczty Polskiej.
Ostatnie spotkanie było prowadzone pod kątem bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Gościem był mł.bryg. Sławomir Lipka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Omówione zostały przepisy mówiące o bezpieczeństwie obchodzenia się z ogniem oraz zagrożenia, które są przedmiotami interwencji sokołowskich ratowników.
Podsumowaniem spotkania była emisja filmu „Cichy zabójca”, wykonanego w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Prewencyjnej Państwowej Straży Pożarnej „NIE DLA CZADU”. Film opowiada przejmującą historię rodziny, w której giną dwie osoby zatrute tlenkiem węgla. Opis tej tragedii jest zarazem formą nauki, jak należy zapobiegać podobnym sytuacjom.
Najbliższe spotkanie z przedstawicielem służby zdrowia odbędzie się w piątek 26 kwietnia o godz. 17.00. Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć do grupy warsztatowej proszone są o kontakt od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 16.00 - Sokołowski Ośrodek Kultury, tel. 25 7872438 (Paweł Kryszczuk) lub z Komendą Powiatową Policji w Sokołowie.

asp.szt. S Tomaszewski
Oficer Prasowy KPP Sokołów Podlaski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe