2
2020
2012-03-11

Przeciwko pijanym kierowcom


Wczoraj (10.03) policjanci sokołowskiej drogówki zatrzymali dwóm nieodpowiedzialnym kierującym prawa jazdy. Pierwszemu z nich prawo jazdy zatrzymano po rannym zderzeniu z drzewem, a drugiemu po kontroli na krajówce w Kupientynie.

 

Około godz. 11.45, na drodze krajowej nr 63 w Kupientynie (gm. Sabnie), policjanci zatrzymali do policyjnej kontroli ciągnik rolniczy. Za kierownica siedział mężczyzna, od którego czuć było woń alkoholu. Po zbadaniu policyjnym alkometrem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie około 0,4 promila alkoholu.

63-letniemu kierowcy, policjanci zatrzymali prawo jazdy. Dalszą drogę do celu podróży, musiał odbyć pieszo.

 

W sobotę policjanci zatrzymali również trzy osoby kierujące pojazdami, którym już wcześniej Sąd zabronił kierowania pojazdami. Zakazy prowadzenia pojazdów, były następstwem kierowania w stanie nietrzeźwym.

 

Około godz. 14.00 w Patrykozach gm. Bielany, policjanci z Posterunku Policji w Repkach, zatrzymali do kontroli poloneza. Za kierownicą siedział mężczyzna, który miał sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Około godz. 17.30, na trasie Sokołów Podlaski-Przywózki, policjanci z sokołowskiej patrolówki, zatrzymali do kontroli drogowej forda modeno. 31-letni mężczyzna, który kierował samochodem, również nie powinien wsiadać za kierownicę. Warszawski Sąd zabronił mu kierowania pojazdami.

 

Ostatnią osobą, u której ujawniono podczas kontroli, że złamała sądowy zakaz, była kobieta. 34-letnia mieszkanka naszego powiatu została zatrzymana do kontroli w Suchodole gm. Sabnie. Około godz. 20.05, zatrzymał ją patrol sokołowskiej drogówki. Była trzeźwa, lecz za wcześniejsze kierowanie w stanie nietrzeźwym obowiązywał ją zakaz kierowania pojazdami.

 

Niebawem zarówno kobieta, jak i pozostali mężczyźni zatrzymani przez Policję, trafią przed oblicze Temidy. Za złamanie sądowego zakazu, grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

Asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 

fot. www.se.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe