17
2020
2017-02-12

Przeboje wszechczasów w Galerii DOM


Środowy (8 lutego) koncert QUEEN AKUSTYCZNIE na długo zapadnie w pamięci sokołowskiej publiczności, która do ostatniego miejsca wypełniła Galerię DOM Sokołowskiego Ośrodka Kultury.

Miłośnicy istniejącego od początku lat 70. ubiegłego wieku do dziś zespołu rockowego Queen czuli się tak, jakby występowali przed nimi muzycy Brian May, Roger Taylor i John Deacon oraz legendarny wokalista Freddi Mercury. Przeboje tego kultowego zespołu cały czas wybrzmiewają w rozgłośniach radiowych całego świata, a wykonywane na żywo przez innych muzyków przyciągają licznych fanów grupy. W Sokołowie zaśpiewał je Janusz Maleńczuk – wokal i instrumenty perkusyjne, wspomagany przez Krzysztofa Chromińskiego – fortepian i Andrzeja „Smukłego" Maleńczuka – gitara akustyczna. Ci muzycy wraz z Markiem Matwiejczykiem – gitara i Tomaszem Rogalskim - saksofon tenorowy tworzą coverowy zespół SILK, jedyny polski zespół rekomendowany przez Oficjalny Międzynarodowy Fan Club Queen w Wielkiej Brytanii.

Warto przy okazji dodać, że urodzony w Białej Podlaskiej Janusz Maleńczuk, wykonawca o charyzmatycznym mocnym głosie z aksamitną barwą, to artysta wszechstronny. Ma na swoim koncie udział w wielu projektach muzycznych, a w repertuarze utwory reprezentujące różne style: pop, jazz, rock. Jest laureatem festiwali i konkursów piosenki m.in. telewizyjnej „Szansy na sukces” i zdobywcą Grand Prix Piosenki Angielskiej w Brzegu. W 2008 roku jako wokalista grupy For Teens, znalazł się w ścisłym finale Sopot Festiwal z przebojową piosenką „Jesteś częścią mnie”.
Uczestnicy koncertu nagrodzili muzyków ogromnymi brawami.
J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe