43
2019
2014-04-16

Prządka w Sokołowie


Z mieszkańcami Sokołowa spotkała się posłanka Stanisława Prządka. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy radnego miejskiego, Zygmunta Wycecha. Organizatorów było jednak dwóch: radny, a także burmistrz Sokołowa, Bogusław Karakula.

Po prawej stronie usiadł radny, po lewej burmistrz. Tym panom zwykle ciężko dojść do konsensusu - widać to szczególnie na sesjach miejskich. Tym razem było inaczej. Nie było ostrych słów. Nie było kłótni i przepychanek. 

Spotkanie odbyło się we wtorek, 8 kwietnia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. Na samym początku posłanka mówiła o długiej i trudnej drodze w kierunku przywrócenia sokołowskiego sądu. 
W dalszej części spotkania pojawiły się pytania publiczności dotyczące przede wszystkim mieszkań socjalnych i komunalnych. Posłanka tłumaczyła, że robi wszystko, aby tylko pomóc społeczeństwu.
- My jesteśmy po to, aby służyć ludziom, walczyć o pracowników - takich ludzi, którzy dość często żyją z bardzo niskich pensji, nawet niższych niż najniższa krajowa. Raz przyszedł do mnie pewien pan i pokazał umowę; zarabiał tylko 4 złotych za godzinę pracy. To skandal! Umowy śmieciowe to poniżanie wolności człowieka - tłumaczyła posłanka. 
Jak mówiła w dalszej części spotkania, w planach jest wiele zmian, między innymi ustalenie minimalnej płacy do 11 złotych za godzinę pracy oraz podwyższenie rent [...]

Cały tekst w aktualnym papierowym wydaniu.

KW

« wróć | komentarze [12]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

"Agnostycyzm to postawa uczciwości intelektualnej. Agnostyk mówi tak: gdyby Bóg istniał, oczekiwałby, że będę agnostykiem, bo naprawdę nie wiem. Jest pychą udawać, że się wie coś, czego się nie wie." (JH), "Ateista, podobnie jak chrześcijanin, utrzymuje, że wiemy, czy Bóg jest czy go nie ma: chrześcijanin twierdzi, że wiemy, iż Bóg jest, ateista – że wiemy, iż go nie ma. Tymczasem agnostyk zawiesza sąd, utrzymując, że nie ma dostatecznych podstaw, by przyjąć lub zaprzeczyć istnieniu Boga." (BR) "Osoby, które są zdystansowane do religii, w całości populacji dorosłych Polaków można szacować na ok. 10–12 proc. Są to zarówno ateiści, jak i agnostycy. W tej grupie notuje się wyższe niż przeciętne wykształcenie. To ludzie, którzy z wielu powodów, przede wszystkim z uwagi na dominującą religię w Polsce, są niejako zmuszeni dokonywać głębszych aktów autorefleksji i przemyśleń dotyczących ich stosunku do religii. Dlatego agnostyk to ktoś inny niż ateista." (IB)

ja-agnostyk
2014-04-21 12:02:15

Wstyd!Były członek PZPR-burmistrz,jakaś of....- radny,i odchodząca na emeryturę posłanka,która nic dla Sokołowa nie uczyniła.Tylko Waldiego brak i klechy.

pikolo
2014-04-20 20:00:35

Sapere aude...?!

bebek@żona
2014-04-19 12:10:43

{Wycech już nawala w tych z Czerwonki bo się dowiedział że oni są antykościelni i już wrogowie}// Z tego co wiem,to są oni agnostykami,a to nie oznacza ,że są antykościelni.Agnostycyzm ,to nie jest religia, tylko światopogląd. Ludzie ci uważają,że niemożliwe jest całkowite poznanie rzeczywistości. Ni to wierzysz ni to nie wierzysz.

żona
2014-04-19 11:49:28

To wszystko jest bez znaczenia, gdyż gmina miejska Sokołów Podlaski została dokładnie zaorana, a szanse na jakikolwiek rozwój cywilizacyjny przeminęły z wiatrem.Sąd Rejonowy, to nie zakład produkcyjny, czy fabryka, ludziom pracy nie da, a egzystencji także nie poprawi.

do wiem
2014-04-19 02:01:03

Radny Wycech tak latał i się chełpił spotkaniem, a było na nim 15 (słownie: piętnaście) osób. Wycech już nawala w tych z Czerwonki bo się dowiedział że oni są antykościelni i już wrogowie.. ha ha h a haha no jaja.

LPR
2014-04-18 21:58:53

W ciągu 4 lat elektorat burmistrza uszczuplił się o ok.2600 osób.To naturalne zejścia sług kościoła i PiS.Ale trzeba zdać pytanie.Czy pani Posłanka będzie na listach SLD w wyborach 2015r.Z tego co mi wiadoma NIE.Dlatego tego spotkania nie firmowały władze SLD.Ale Pan Burmistrz chce zaznaczyć inną sprawę.Powrót Sądu Rejonowego do Sokołowa.I tu wspiera się Posłanką.Więc mówię.Pani Posłanka nie mniała nić wspólnego z tym procesem.Projekt powstał w kancelarii Prezydenta.Kto do tego doprowadził doczytajcie sobie w archiwum.Te ostatnie tchnienia są żałosne,z jednej i drugiej strony.

wiem
2014-04-18 19:19:57

Byłam na tym spotkaniu i muszę powiedzieć,że ludzie jak zobaczyli burmistrza,to powychodzili lub wycofywali się w drzwiach .Tylko niewielu zostało .Ja też się wycofałam ,bo mój mąż pracuje w jednostce podległej miastu i mógłby z roboty wylecieć.Takich niestety dożyliśmy czasów.

B.
2014-04-17 11:31:47

Niezła degręgolada i schizofrenia polityczna .Spotkanie lewicowej posłanki(SLD),organizowane przez \"kościułkowego\" radnego(LPR) ,pod nadzorem prawicowego(PiS) burmistrza . W wyniku czego frekwencja była ledwo pełzająca .Po co robić takie bezpłciowe spotkania z dywersją polityczną w tle ?

MI5
2014-04-17 09:30:12

Karakula na spotkaniu Prządki? W sumie tak powinno być. Skoro jest na spotkaniach z innymi parlamentarzystami (PiS!), to byłoby nietaktem, gdyby ignorował posłankę SLD.

XXL
2014-04-16 22:41:14

Czy to możliwe,że hegemon poczuł się zagrożony ? Słabnie nam ten hegemon,oj słabnie... :)

bebek
2014-04-16 13:57:13

Kar... jak zwykle władował sie na krzywy ryj.Biedny ten Wyc... ,zorganizował spotkanie a ten mu z ryjem się wepchnął na bezczela.

sas
2014-04-16 13:26:28
Strona 1/1


Dane kontaktowe