17
2020
2018-11-28

Promocja książki Andrzeja Zbrożka


„Latynoska euforia z Hollywoodem w tle” – to tytuł książki Andrzeja Zbrożka, której promocja odbyła się 18 listopada 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. K.I. Gałczyńskiego. 

Spotkanie autorskie Andrzeja Zbrożka przyciągnęło tłumy czytelników. Książka została wydana dzięki inicjatywie i staraniom Biblioteki Miejskiej w Sokołowie Podlaskim. Wydawcą jest  wydawnictwo SORUS, patronem medialnym - Polskie Radio. Sponsorzy wydania: Dariusz Czajka - METAL TECHNICS POLSKA; Zbigniew Seroczyński - POLSERO;  Anna i Krzysztof Strzała - ANIKA-TRANS, Piotr Żebrowski - BANK SPÓŁDZIELCZY; Agnieszka Tomaszewska - KANCELARIA UBEZPIECZENIOWO-FINANSOWA; Sylwester Jabłoński - PARKIETY JABŁOŃSKI;  Zygmunt Goworek - KLIMA-TECH; Grzegorz Flaziński - LUX. 

Sponsorzy, oprócz gorących podziękowań, otrzymali od autora i dyrektor Biblioteki, książki z dedykacją.

Andrzej Zbrożek w rozmowie z Hanną Lecyk przywołał niektóre fragmenty ze swojej książki, a kilka - odczytał Jerzy Iwański. Publiczność z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści. Niespodzianką dla autora oraz wszystkich uczestników spotkania, był tort i szampan. Piosenki w latynoskich rytmach uzupełniły i uświetniły wieczór. Publiczność "rozgrzał" zespół Gabán Azul w składzie:
Gabriel Hernández Rizo - wokal, gitara akustyczna, vihuela, flet poprzeczny,
Maciek Adamczyk - kontrabas, 
Rafał Olewnicki - cajón i perkusjonalia,
Pedro Pedrito - instrumenty klawiszowe.

Muzycy wykonywali autorskie kompozycje Gabriela Hernándeza Rizo, porywając nimi do tańca część publiczności.

Po koncercie czytelnicy mogli zakupić książkę i otrzymać dedykację od autora. Wiele wspólnych rozmów i zdjęć, gratulacji, wyrazów sympatii i zadowolenia, było dopełnieniem niezwykle serdecznej atmosfery wieczoru.

Niektóre opinie facebookowe:

• "Prapremiera książki Andrzeja Zbrożka. Tłumy sokołowian. Sala Miejskiej Biblioteki w pełni wypełniona. Rewelacyjne wspomnienia i niezapomniany klimat. Dziękujemy. Warto wspierać takich ludzi.

• "Wieczór był przesympatyczny. Publiczność dopisała i świetnie się bawiła. Książka szła jak woda. Miło było popatrzeć zwłaszcza, że nie brakowało ludzi młodych".

• do Andrzeja: "Już od dawna nie mieszkam w Sokołowie, ale w takich chwilach czuję się dumna, że stamtąd pochodzę. To, co Cię tam wczoraj spotkało zaprzecza wszystkiemu, co mówi się o aktualnych relacjach międzyludzkich. Brawo dla Ciebie, brawo dla pani Hanny, brawo dla tych, którzy okazali Ci życzliwość i serce. Nie pozostaje Ci nic innego, niż... brać się za pisanie następnej książki. Pozdrawiam gorąco"

...i jeszcze wiele, wiele innych serdeczności.
Info / Fot. MBP w Sokołowie Podlaskim 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe