12
2020
2018-10-24

„Promieniowanie Ojcostwa” w Sterdyni


W niedzielne popołudnie 14 października 2018 r. w Sterdyni uczczono pamięć św. Jana Pawła II. Na spotkanie z okazji XVIII Dnia Papieskiego do sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu przybyło wiele osób na czele z wójt Grażyną Sikorską, zastępcą wójta Tomaszem Rostkowskim, przewodniczącym Rady Gminy Kazimierzem Pawluczakiem, dyrektorem ZS w Sterdyni Bogumiłą Steć.

Wszyscy obejrzeli program artystyczny, który skłaniał do refleksji w myśl tegorocznego hasła Dnia Papieskiego - „Promieniowanie Ojcostwa”. Na początku tak bliski sercu polskiego papieża utwór „Barka” na skrzypcach zagrała Marysia Rytel. Warto tutaj przypomnieć szczególnie młodszym czytelnikom, że w czasie jednej z pielgrzymek do ojczyzny, gdy zebrany tłum śpiewał „Barkę", Jan Paweł II wyznał: „Chcę powiedzieć na zakończenie, że właśnie ta oazowa pieśń wyprowadziła mnie z Ojczyzny przed dwudziestu trzema laty. Miałem ją w uszach, kiedy słyszałem wyrok konklawe. Z nią, z oazową pieśnią nie rozstawałem się przez wszystkie te lata. Była jakimś ukrytym tchnieniem Ojczyzny. Była też przewodniczką na różnych drogach Kościoła. I ona przyprowadzała mnie wielokrotnie tu, na te Błonia pod Kopiec Kościuszki..."

Następnie zaśpiewali najmłodsi, czyli przedszkolaki z Gminnego Przedszkola
w Sterdyni. W dalszej części słowno-muzycznej wystąpiły panie i młodzież z gminy. Wszyscy wykonawcy byli gorąco oklaskiwani.

W organizację Dnia włączyło się Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej, przedszkolaki z Gminnego Przedszkola razem z wychowawczynią Alicją Krasowską, seniorki z Klubu SENIOR+, młodzież z ogniska muzycznego działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu wraz z instruktorką Magdaleną Chomać - autorką scenariusza koncertu.

Po zakończeniu programu artystycznego uczestnicy uroczystości spotkali się na tradycyjnej herbatce.


J.O. 
Fot. GOKiS w Sterdyni

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe