29
2022
2022-11-22

Promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych


W poniedziałek 21 listopada w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono promesy dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu sokołowskiego.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wiceminister zdrowia, senator RP Waldemar Kraska, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, poseł na sejm Krzysztof Tchórzewski, kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, starosta sokołowski Elżbieta Sadowska, samorządowcy z terenu powiatu, zawodowi strażacy oraz strażacy ochotnicy z Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Jak wyjaśnił Komendant Powiatowy bryg. Paweł Dmowski, 5 września 2022 roku Rada Ministrów podjęła uchwałę nr 179/2022 w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej środków finansowych w wysokości 25 mln złotych z przeznaczeniem na dotacje celowe dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Środki finansowe przyznane zostały na zakup nowego sprzętu, umundurowania i wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego, wykorzystywanego w procesie szkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Z terenu powiatu sokołowskiego wsparcie otrzymało 19 młodzieżowych drużyn o łącznej kwocie 60 853 zł. Kwota promes dla poszczególnych drużyn jest uzależniona od liczby członków.

Komendant dodał również, że ma nadzieję, że wydarzenie będzie zachętą dla młodych ludzi do wstępowania w szeregi dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz, że będzie impulsem do tworzenia takich drużyn w pozostałych jednostkach OSP naszego powiatu. Wyraził przekonanie, że przekazane środki będą inwestycją na nadchodzące lata, których zysk odbierzemy w postaci kapitału ludzkiego, który zasili formacje zarówno PSP, jak i OSP.

Po wręczeniu promes, które powędrowały do jednostek OSP: „Cukrownia” Sokołów Podlaski, Dzierzby, Dzięcioły Dalsze, Kosów Lacki, Kupientyn, Łazów, Mursy, Nieciecz, Nowa Wieś, Przywózki, Ratyniec Stary, Repki, Rytele Święckie, Sabnie, Seroczyn, Suchodół, Szkopy, Wieska, Wojewódki Dolne, głos zabrali zaproszeni goście.

Podkreślili oni, że jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych są nieodłącznym elementem lokalnej społeczności, a zakres ich działania jest o wiele szerszy niż samo gaszenie pożarów. Zaznaczyli, że strażacy ochotnicy biorą również udział w walkach z klęskami żywiołowymi, zabezpieczają miejsca wypadków i edukują.

Goście pogratulowali młodym strażakom przyznanych promes oraz podkreślili, jak istotni są strażacy ochotnicy w utrzymaniu poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców naszego powiatu. Podziękowali strażakom również za to, że tak licznie chcą uczestniczyć w dbaniu o dobro i bezpieczeństwo swoich miejscowości, ale także ich rodzicom, którzy zaszczepiają w nich takie wartości.

 
 
Więcej zdjęć na:


www.wiescisokolowskie.pl/galeria/378,promesy-dla-mdp.html

K. W.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe