17
2020
2014-09-01

Prokuratura umorzyła postępowanie


Dyrektor SP ZOZ w Sokołowie Podlaskim Ewa Wojciechowska i starosta sokołowski Leszek Iwaniuk nie dopuścili się popełnienia przestępstwa - ustaliła to Prokuratura Rejonowa w Sokołowie Podlaskim. 

[...] W styczniu podczas sesji nadzwyczajnej radny Antoni Czarnocki zwrócił uwagę na błędy w oświadczeniu majątkowym Ewy Wojciechowskiej. Dyrektor szpitala nie wpisała dochodu z pracy w SP ZOZ za niespełna 2 miesiące 2012 roku. Po jakimś czasie ktoś złożył do Prokuratury Rejonowej doniesienie o popełnieniu przestępstwa - zarówno przez Ewę Wojciechowską, jak również przez Leszka Iwaniuka. Chodziły pogłoski, że zrobił to któryś z radnych opozycyjnych. Na jednej z kolejnych sesji Ewa Wojciechowska powiedziała publicznie, że zrobił to Antoni Czarnocki.

[...]
- Ewentualne uchybienia jakich dopuściła się dyrektor przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego mają charakter nieumyślny, a zatem postępowanie w sprawie złożenia fałszywego pisemnego oświadczenia należało umorzyć wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego - wyjaśnia nam Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
 
Obszerny artykuł w najbliższym papierowym numerze.

KW

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jest przecież coś takiego jak apelacja i dla jasności sprawy,oraz rozwiania wątpliwości jak ta twoja ,można zawsze z niej skorzystać...

-> kris
2014-09-01 14:33:06

"Ewentualne uchybienia jakich dopuściła się dyrektor przy wypełnianiu oświadczenia majątkowego mają charakter nieumyślny, a zatem postępowanie w sprawie złożenia fałszywego pisemnego oświadczenia należało umorzyć wobec stwierdzenia, iż czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego - wyjaśnia nam Krystyna Gołąbek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.".Czy dla zwykłego obywatela Prokuratura Okregowa w Siedlcach byłaby równie wyrozumiała?! Oświadczenie majątkowe składa się pod odowiedzialnościa karną wynikającą z art. 233kk ! Proszę mi tu nie wciskać kitu, że osoba na wysokim stanowisku umiejąca czytać i pisać popełnia umyślne uchybienia.

KRIS
2014-09-01 11:18:45
Strona 1/1


Dane kontaktowe