29
2022
2022-12-06

Program "Krok do Świata" Fundacji Prima Security


Od 26 lipca do 15 grudnia 2022 roku Fundacja Prima Security z Węgrowa realizuje projekt „Krok do świata” w ramach konkursu „Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Celem projektu jest zwiększenie dostępu do specjalistycznych terapii, umożliwienie kontaktów społecznych, zmniejszenie poziomu stresu, wzmocnienie odporności uczestników, spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz lepsze funkcjonowanie w życiu codziennym. Projekt jest również odpowiedzią na potrzebę kompleksowego wsparcia, na które rodzice nie zawsze mogą sobie pozwolić ze względów finansowych.

Działania obejmują trzy powiaty: węgrowski, sokołowski i ciechanowski. Osoby biorące udział w projekcie posiadają orzeczenie
o niepełnosprawności.

Dzięki współpracy i kontaktom nawiązanym przez Fundację 12 uczestników z powiatu sokołowskiego korzysta z zajęć w Zespole Oświatowym w Bielanach Jarosławach. W ramach projektu beneficjenci zostali objęci terapią logopedyczną i terapią integracji sensorycznej.

W ramach zajęć grupowych uczestniczyli w logorytmice, smykomultisensoryce i dogoterapii. Odbyły się również warsztaty leśne. Proponowane przez Fundację zajęcia przyczyniły się do poprawy funkcjonowania dzieci objętych projektem. Lepszy odbiór oraz integracja w układzie nerwowym bodźców sensorycznych, poprawa w zakresie mowy i komunikacji zmniejszają liczbę zachowań niepożądanych i wzmacniają zainteresowanie światem zewnętrznym. Dzieci będą bardziej gotowe do nawiązania kontaktu z otoczeniem, co przyczyni się do poprawy relacji z rodziną, rówieśnikami i nauczycielami. Nawiązanie relacji i chęć kontaktu, ograniczenie dyskomfortu oraz zmniejszenie poziomu lęku jest bazą do rozwijania potencjału dzieci.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja Prima Security

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe