11
2020
2018-10-30

Program „Czyste Powietrze” – spotkanie z Ministrem Środowiska


18 października w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”. Założenia i cele programu przedstawił tego dnia mieszkańcom Sokołowa Podlaskiego Minister Środowiska Henryk Kowalczyk.

Podczas spotkania dotyczącego realizacji programu antysmogowego „Czyste Powietrze” z przedstawicielami resortu środowiska mieszkańcy domów jednorodzinnych mogli dowiedzieć się, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła.

Wysokość dofinansowania w przypadku dotacji wynosić będzie od 40 do 90 procent kosztów kwalifikowanych inwestycji, w zależności do dochodu na osobę w rodzinie. Jak tłumaczy minister – właściciele domów, których miesięczne dochody netto na jednego mieszkańca są najniższe, otrzymają do 90 procent dotacji na realizację przedsięwzięć finansowanych w ramach rządowego programu. Warunkiem jest inwestycja w poprawę ogrzewania. Pieniądze można uzyskać m.in. na wymianę pieca na bardziej ekologiczny, ale także docieplenie ścian, podłóg, a nawet na wymianę stolarki okiennej i drzwiowej.

Minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł, zaś maksymalny 53 tys. zł. W przypadku, gdy koszty realizacji inwestycji przekroczą tę kwotę, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki.

Program „Czyste Powietrze” realizowany będzie w latach 2018-2029. Skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy domu jednorodzinnego.

Wszystkie istotne informacje znajdują się na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w zakładce Czyste Powietrze. Wniosek można wypełnić bez wychodzenia z domu np. przez stronę internetową.

Ewelina Wolska 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe