17
2020
2012-03-22

Profilaktyka w Sterdyni


Wczoraj (21.03) w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, Teatr Inaczej wystawił spektakl edukacyjno-profilaktyczny „Na krawędzi”, który w 2010 roku powstał w reżyserii Wiktorii Benedykciuk -  Lidera PaT i Michała Czerkasa. Na widowni zasiedli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sterdyni.

„Na krawędzi” to historia młodego chłopaka, który boryka się z problemami, staje przed wyborami, znajduje się na życiowej krawędzi, ocierając się o uzależnienia oraz idącą za nimi samotność. Dzięki bliskości przyjaciół, miłości, akceptacji i zrozumieniu, udaje mu się jednak przezwyciężyć przeciwności losu. Młodzi aktorzy opowiadają jego historię poprzez taniec i muzykę. W spektaklu pada tylko jedno słowo: nie. Jest ono wyrazem przezwyciężenia słabości głównej bohaterki, która pomaga dokonać właściwego wyboru przyjacielowi i odrzucić jabłko, które w tym spektaklu ma swoją wyraźną symbolikę uzależnienia.

 

Zanim widzowie obejrzeli spektakl, mogli poznać założenia i do kogo jest adresowany program Pat, czyli Profilaktyka a Ty. Został zaprezentowany film z Profilaktycznej Gry Miejskiej organizowanej w ramach programu Profilaktyka a Harcerstwo. Kolejna edycja tej gry odbędzie się już 11 kwietnia. Zgromadzeni mogli również obejrzeć film z VI Przystanku PaT w Ostrołęce oraz publicznie prezentowane pierwszy raz w naszym powiecie zaproszenie na VII Przystanek PaT w Lublińcu.

Na sali widowiskowej oprócz zgromadzonej młodzieży znaleźli się Wójt Gminy Sterdyń Czesław Marian Zalewski, I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaski kom. Marek Żero wraz z Kierownikiem Posterunku Policji w Sterdyni asp.szt. Piotrem Talarczykiem, Kierownik GOPS w Sterdyni Wiesława Tymińska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu Marianna Kobylińska, Dyrektor Zespołu Szkół w Sterdyni Grażyna Binduła, Anna Hilaruk krajowy koordynator programu Profilaktyka a Harcerstwo oraz nauczyciele.

 

W spektaklu „Na krawędzi Teatru Inaczej wystąpili: Wiktoria Benedykciuk (Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza), Paweł Burzyński, Paulina Głąbikowska (I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie),  Marta Rucińska (zespół Szkół nr 1 im. KK Baczyńskiego), Eliza Marchel, Maria Jabłońska, Paulina Woźniak, Jan Sójka (Salezjańskie Gimnazjum), Anna Domańska, Anna Woźniak, Piotr Kozioł (Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika),  Dominika Głąbikowska, Luiza Aleksandrowicz, Anna Sobotka (Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Pawła Kamińskiego) oraz Patrycja Michałowska studentka ASP Warszawa.

 

Gorące podziękowania oprócz wspaniałych gospodarzy nalezą się Sokołowskiemu Ośrodkowi Kultury, który pomógł w technicznej realizacji wczorajszego spektaklu, Krzysztofowi Kalinowskiemu i  Annie Hilaruk za obsługę techniczną spektaklu oraz Maciejowi Tomaszewskiemu za zdjęcia ze spektaklu.

 

Aktorzy zebrali gromkie brawa. Za ich grę i niezwykłe przeżycia dziękowała dyrektor Pani Grażyna Binduła. Z całą pewnością program PaT pojawi się w Sterdyni jeszcze niejednokrotnie. Nagrodą dla aktorów była również wspaniała widownia, która cały spektakl obejrzała w skupieniu, a widzowie z sali widowiskowej wychodzili w ciszy, przeżywając to co zobaczyli przed chwilą.  Miejmy nadzieję, że kiedy znajdą się na życiowej krawędzi znajdzie się przyjaciel, który poda mu pomocną dłoń.

 

W najbliższym czasie w ramach programu PaT spotkamy się 11 Kwietnia podczas Profilaktycznej Gry Miejskiej, 19 kwietnia na Finale PGM, 23 kwietnia i 15 maja premiery spektakli edukacyjno-profilaktycznych.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe