43
2019
2019-12-03

Profilaktyka uzależnień w Grochowie


W środę 27 listopada odbyło się w Zespole Oświatowym w Grochowie szkolenie z zakresu profilaktyki uzależnień. Poprowadziła je sierż. szt. Dominika Ślepowrońska z Powiatowej Komendy Policji w Sokołowie Podlaskim.

Aby skutecznie walczyć z problemem, jakim jest zażywanie środków odurzających, substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież, konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie.

Podczas spotkania pani sierżant zaprezentowała walizkę edukacyjną. Za pomocą znajdującego się w niej wyposażenia zapoznała nauczycieli i rodziców z problematyką narkomanii. Dorośli dowiedzieli się jak wyglądają najpopularniejsze narkotyki, jak młodzież je zażywa i jakich akcesoriów do tego używa. Walizka zawierała również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające, są atrapami najbardziej popularnymi narkotyków. Każdy przedmiot i substancja opatrzony był szczegółowym opisem wyglądu, ceną, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu.

Rodzice otrzymali informacje, jakie działania powinni podjąć w razie podejrzeń, że ich dziecko miało kontakt  z niebezpiecznymi substancjami.

Dziękujemy pani sierż. szt. Dominice Ślepowrońskiej za przeprowadzenie szkolenia, a rodzicom za przybycie.Jadwiga Bartnik 
Fot. ZO w Grochowie


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe