17
2020
2015-07-04

„Profilaktyka to podstawa”


Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z powiatu sokołowskiego zaprezentowali się w piątek 19 czerwca w autorskich piosenkach o tematyce prozdrowotnej.

III Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu odbył się w Sterdyni, a jego  organizatorem był GOKiS. 
 Tradycyjnie konkurs miał na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką prozdrowotną i aktywnym trybem życia, zachęcenie uczniów do poszukiwania nowych form wyrazu treści prozdrowotnych oraz aktywizację środowisk szkolnych w tym zakresie. 
Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie własnej aranżacji lub napisanie własnych słów do znanej melodii. Jury w składzie: Witold Grzyb – przewodniczący, Stanisława Maciak i Agata Mosiej po wysłuchaniu prezentacji pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych przyznało zespołowi „Promyk” ze Szkoły Podstawowej w Łazowie za piosenkę „Biegaj z nami” (sł. Elżbieta Osipiak). W kategorii gimnazjów przyznano dwa pierwsze miejsca – dla duetu KWEN z Kosowa Lackiego (sł. piosenki „Historia Piotrka” Eliza Niemiec i Karolina Wrzosek) oraz dla Klubu 4H z GOKiS w Sterdyni za piosenkę „Nie jedz soli, nie pij coli” (sł. Michał Murawski). Miejsce drugie zajął zespół wokalny „Kaprysy” ze Skrzeszewa (sł. piosenki „O mnie się nie martw” Alina Chomać), trzecie – grupa wokalno-taneczna „Szarlotki” z Sabni (sł. piosenki „My dzieciaki” Julia Uszyńska i Klaudia Wytwer)

Treści zawarte w prezentowanych piosenkach miały prozdrowotne przesłania i uświadamiały możliwość uniknięcia zagrożeń poprzez świadomy wybór zachowań sprzyjających zdrowiu. Wszyscy uczestnicy festiwalu byli bardzo  dobrze przygotowani i włożyli wiele serca w występ, za co publiczność nagradzała ich gorącymi oklaskami.
 
Festiwal urozmaicili swoim występem młodzi tancerze z koła tanecznego prowadzonego w GOKiS przez Roberta Dąbrowskiego. Tradycyjnie organizatorzy zapewnili wszystkim  gościom poczęstunek. 
 
Na zakończenie imprezy wszyscy występujący, autorzy tekstów i opiekunowie otrzymali nagrody ufundowane przez wójta Gminy Sterdyń i  Starostę Powiatu Sokołowskiego. Nagrody wręczali wójt Grażyna Sikorska, dyrektor GOKiS Marianna Kobylińska i członkowie Komisji.

jo

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe