17
2020
2014-05-19

Prezent na urodziny


W tym roku Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim obchodzi zaszczytny jubileusz, jakim jest 50-lecie istnienia placówki. W tym roku w mieście rozpocznie się również budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej. Powstanie ona oczywiście przy ZS Nr 1, a więc lepszego prezentu szkoła nie mogła sobie wymarzyć!

Od pierwszego dzwonka w Zespole Szkół Nr 1 minęło dokładnie 50 lat. Potocznie zwana "szara" była wtedy rzeczywiście koloru szarego. Teraz co prawda zmieniła się elewacja, ale szara nadal pozostała szarą.
Jest to największa placówka oświatowa w powiecie sokołowskim do której uczęszcza około 1000 uczniów, którzy kształcą się w Liceum Ogólnokształcącym, technikum a także zasadniczej szkole zawodowej. Jednym z większych problemów, z którym od dawna boryka się placówka, to hala sportowa. Jej stan aż prosi o remont! Poza tym konieczna jest nowa, dla tylu uczniów to wręcz przymus. O budowę nowej hali dyrektor placówki Małgorzata Baranowska zabiegała już od dawna, podobnie jak dyrektor Liceum Ogólnokształcącego, Marcin Celiński. Władze powiatu na początku br. zdecydowały, że jedna hala zostanie zbudowana. Dylemat był wówczas wielki. Gdzie wybudować halę: przy zespole czy ogólniaku?? Ostatecznie zdecydowano jednak, że nowa hala powstanie przy Zespole Szkół Nr 1. Jak tłumaczyła wówczas Marta Sosnowska, wicestarosta powiatu sokołowskiego, podjęto taką a nie inną decyzję chociażby z tego względu, że do Zespołu Szkół Nr 1 uczęszcza większa ilość uczniów. Dla pracowników szkoły oraz przede wszystkim samych uczniów, była to wspaniała wiadomość. Można powiedzieć, że hala jest jubileuszowym prezentem. Piękna hala na 50-lecie szkoły. Co prawda hala nie zabłyśnie jeszcze w tym roku, ale budowa z pewnością ruszy. I nie są to kolejne przedwyborcze obietnice. Teraz to pewne!

JEST 30, CHCĄ 70!
Wniosek o dofinansowanie hali został już wpisany do Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego. Całkowity koszt inwestycji oszacowano na ponad 6 mln złotych. Część z tych pieniędzy stanowić będzie dofinansowanie. Na razie udało się wynegocjować około 30 %. Gdyby to była hala w gminie, dofinansowanie mogłoby sięgnąć nawet 70%, ale jako powiat ubiegać można o nieco powyżej 30%.
Władze powiatu nie zamierzają jednak zaprzestawać na 30-stu procentach. Jak mówią, w dalszym ciągu będą rozmawiać z Ministrem Sportu i Turystyki  i prosić o większe finansowe wsparcie.

Budowa obiektu prawdopodobnie rozpocznie się jeszcze w tym roku i potrwa ponad rok. Będzie to pełnowymiarowa hala z zapleczem, szatniami a także dodatkowymi salami.
Ponadto powiat w dalszym ciągu czeka na rozpatrzenie wniosków dotyczących remontów starych sal. W LO wyremontowane zostaną 2 hale, co pochłonie około 270 tysięcy, w ZS Nr 1 natomiast jedna za około 130 tysięcy. Całkowity koszt remontów wyniesie ok. 400 tysięcy, a spodziewane dofinansowanie - ok. 200.

TO JUŻ 50 LAT...!

Wybudowanie nowej hali i remont starej cieszy dyrekcję i pracowników szkoły, a także samych uczniów, szczególnie tych o wielkich zamiłowaniach sportowych. Może nie wszyscy to wiedzą, ale są tacy uczniowie, którzy z powodu braku profesjonalnych hal postanawiają uczyć się w innym mieście - takim, gdzie warunki do uprawiania sportów są imponujące.
Nie wszyscy również wiedzą o tym, że placówka oświatowa istnieje już pół wieku. Z tej okazji już za miesiąc (21 czerwca) odbędą się obchody jubileuszowe. Będzie to świetna okazja, aby powspominać dawne dzieje i przyjrzeć się temu co zmieniło się w "szarej".
Obchody rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11:00. Następnym punktem będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej po której nastąpi część artystyczna. W zjeździe uwzględniono także spotkania klasowe, biesiadę, grill i tańce do białego rana. Wszyscy absolwenci szkoły są zapraszani. Swoją obecność należy potwierdzić do 15 czerwca.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły: www.zsnr1.edu.pl lub na stronie Starostwa Powiatowego: www.powiat-sokolowski.pl

KW

« wróć | komentarze [6]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Czy tej koalicji pomysł z halą sportową na finiszu rządów w czymś pomoże,to ja wątpie,cztery lata zmarnowane,przecież ludzie to widzą,żeby tylko chcieli iść na wybory i w końcu wybrać ludzi,którzy coś dobrego dla tego powiatu zrobią.

mk
2014-05-22 23:49:10

Te konkursy na stanowiska dyrektorów placówek oświatowych podległych starostwu to faktycznie dziwnie wyglądały,najpierw dyrektorów nie wybrano,bo brakowało wiekszości głosów a potem tych niewybranych powołano i to na pięć lat.

leo
2014-05-22 23:36:41

Taaak.. o dyrektorce już parę razy było głośno za sprawą jej zachowania i nie tylko w powiecie, ale i regionie całym.. Postać wręcz demonicznie legendarna.

D.
2014-05-22 12:10:10

Pmiętacie wizytę pani Zuzanny Kurtyki w 2012r w ZS nr.1 w Sokołowie Podlaskim i zachowanie dyrektorki szkoły. Jak widać czasem dobrze jest się postawić i wziąć stronę pracodawcy zwłaszcza, że nie było rozpisanego konkursu na stanowisko dyrektora szkoły, bo w kwestii zatrudnienia na dyrektorskim stołku wystarczyła uchwała zarzadu powiatu sokołowskiego.

Kris
2014-05-22 07:37:12

fajnie trzymamy za słowo

ja
2014-05-20 11:46:02

Prezent dla szkoły, kłopot dla powiatu. Koalicja PO-PSL upiekła swoją kiełbaskę wyborczą załatwiając parę groszy na początek. Kłopot będzie miał nowy zarząd powiatu aby sfinansować całość przedsięwzięcia.

czesław
2014-05-20 10:29:56
Strona 1/1


Dane kontaktowe