25
2019
2018-03-21

Prestiżowy projekt Holomaker w I Liceum


 W ramach projektu Holomaker realizowanego w Unijnym Programie Erasmus+, czworo nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim wzięło udział w pięciodniowym szkoleniu, które odbyło się w Atenach.

W trakcie szkolenia od 26 lutego nauczyciele zapoznali się z podstawami holografii, metodami tworzenia i zapisywania hologramów, w tym także z matematycznym programem komputerowym, który służy między innymi do przetwarzania obrazów i generowania hologramów. Zdobyta wiedza pogłębiona o niezbędne treści z matematyki i fizyki, będzie przekazywana uczniom biorącym udział w projekcie, co poza rozwinięciem umiejętności matematyczno-fizycznych powinno pozwoli im na samodzielne tworzenie i zapisywanie hologramów.

Udział I Liceum w projekcie Holomaker stał się możliwy dzięki przychylności organu prowadzącego: Starostwa Powiatowego Sokołów Podlaski, które będzie ponosić część kosztów związanych z zakupem sprzętu niezbędnego do zapisywania hologramów przez uczniów.

Udział w projekcie pozwala naszej szkole rozwijać owocną współpracę z Wydziałem Fizyki Politechniki Warszawskiej.
 

Jarosław Krakowski,
nauczyciel I Liceum

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe