1
2020
2014-05-12

Prędkość, ucieczka, alkohol


Pijanego kierowcę zatrzymali policjanci sokołowskiej drogówki. Na drodze krajowej nr 62 w Grochowie przekroczył dozwoloną prędkość o blisko 30 km/h. Przy próbie zatrzymania zaczął uciekać. W organizmie miał ponad 2,5 promila.

W sobotę, 10 maja  około godz. 12.25 w Grochowie (gm. Sokołów Podlaski) policjanci zmierzyli prędkość jadącego od strony Węgrowa fiata punto. Auto jechało z prędkością 77 km/h, czyli o 27 km/h wyższą od dopuszczalnej w terenie zabudowanym.  Przed pędzącym samochodom pojawiła się tarcza policyjnego „lizaka”. Kierowca nie miał jednak zamiaru się zatrzymywać i odjechał w kierunku Sokołowa Podlaskiego. Policjanci ruszyli za nim i po krótkim pościgu zmusili go do zatrzymania.
W zatrzymanym samochodzie za kierownicą siedział mężczyzna. Już w chwili pierwszej rozmowy widać było dlaczego auto nie zatrzymało się. Kierowca był pijany. Kurczowo trzymał się kierownicy, chcąc w ten sposób zmusić policjantów do odstąpienia od kontroli trzeźwości. Dopiero po wyprowadzeniu z samochodu, zrozumiał co się dzieje.  Odzyskał świadomość swojego zachowania. Jednak to nie mogło mieć wpływu na dalsze czynności, które wykonywali policjanci.
59-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Odpowie teraz za kierowanie w stanie nietrzeźwym, niezatrzymanie się do kontroli i jazdę z nadmierną prędkością. Oprócz wysokiej gary grzywny, grozi mu kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Sławomir Tomaszewski« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Złapali, prawo jazdy zabrali a facet dalej pije i jeździ. Ciekawe kiedy policja to zauważy? Jak kogoś zabije?

błękitne punto
2014-05-18 14:24:56

Panie Starosto proszę postawić znak na odcinku Sokołów-Brzozów z dopuszczalną prędkością 70 km. Nie ma tu żadnego uzasadnienia aby ograniczać prędkość.Wątpliwe też jest nazywanie tego odcinka terenem zabudowany.Budynki oddalone są od drogi ponad 12 metrów.

kierowca
2014-05-12 15:32:59
Strona 1/1


Dane kontaktowe