17
2020
2019-08-13

Prawdziwe tłumy w Korczewie


W dniach 3-4 sierpnia 2019 roku odbyła się coroczna impreza "Zielony Korczew dla Niepodległej". Podczas dwudniowego pikniku na wszystkich przybyłych czekały liczne atrakcje - od zawodów sportowych, przez występy folklorystyczne, po koncerty największych gwiazd Polski sceny rozrywkowej.

W sobotę dla młodszych przygotowano konkurencje sportowo-rekreacyjne. Nie zabrakło gier i zabaw zręcznościowych, a każdy uczestnik otrzymał wspaniałe nagrody. Na scenie zaprezentował się zespół Klekociaki z Bociek, który od razu zaskarbił sobie publiczność.

Tradycyjnie nie zabrakło akcentu niepodległościowego. W trakcie koncertu "W hołdzie Wolności" publiczność mogła przypomnieć sobie piękne polskie pieśni patriotyczne, które upamiętniają długą drogę naszych przodków do odzyskania upragnionej niezależności i swobody. Gdy zapadł zmrok, na publiczność czekał spektakularny i widowiskowy "Teatr Ognia", a na wszystkich kochających dobrą zabawę - dyskoteka z DJ-em.

Niedzielne atrakcje rozpoczęły się zmaganiami sportowymi. W "Biegu przez Zielony Korczew" wystartowali biegacze, a także miłośnicy nordic walking. Dla wszystkich zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody.

Piknik familijny był prawdziwą gratką dla dzieci, które uczestniczyły w warsztatach plastycznych, artystycznych, a także konkurencjach sprawnościowych. Życiem tętnił również przygotowany dla najmłodszych plac zabaw.

Prawdziwą gratką dla wszystkich miłośników historii był pokaz kadryla konnego w strojach staropolskich przygotowany przez Ranczo Sielanka. Jeźdźcy zachwycali swoją zręcznością oraz szybkością.

"Zielony Korczew" to również liczne koncerty muzyczne. Na scenie zaprezentowały się zespoły FORUM, TAKTYKA oraz gwiazda wieczoru - RED LIPS z żywiołową i charyzmatyczną Rudą.

Dla zainteresowanych rolnictwem przygotowano imprezę towarzyszącą "Targi dla wsi". Pod Pałacem w Korczewie swoje oferty prezentowało kilkudziesięciu wystawców z branży rolniczej, budowlanej, ogrodniczej, mleczarskiej i samochodowej. Nie zabrakło twórców rękodzieła oraz sztuki użytkowej.

Na imprezę przybyli liczni goście. Okazję do spotkania z wyborcami wykorzystali m.in. minister energii Krzysztof Tchórzewski, senator Waldemar Kraska oraz poseł Daniel Milewski. Nie zabrakło także członkini Zarządu Województwa Mazowieckiego Janiny Ewy Orzełowskiej.

Organizatorami imprezy byli: Wójt Gminy Korczew, Gminna Biblioteka w Korczewie, Fundacja Pałac w Korczewie oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Powiatu Siedleckiego. Jednym z patronów medialnych wydarzenia były "Wieści Sokołowskie".


KDC
Fot. UG w Korczewie
 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe