2
2020
2012-03-09

Pracownicy PGE nadal proszą o wsparcie


Na sesję przybyło kilku pracowników firmy PGE z kierownikiem Wydziału Przyłączeń i Zabezpieczeń, Tadeuszem Żakiem na czele.

- Jesteśmy dzisiaj tutaj, na Radzie Miasta po to, aby zarówno Radę jak i mieszkańców naszego miasta poinformować o pewnych działaniach podjętych w związku z naszą instytucją. – rozpoczął swoje przemówienie Tadeusz Żak. – Decyzją władz naszej spółki  realizowany jest program likwidacji Rejonów Energetycznych. Rejon Energetyczny Sokołów Podlaski będzie połączony do Rejonu Wyszków. Burmistrz miasta wraz z przedstawicielami powiatu brał udział w spotkaniu z dyrektorem generalnym z Warszawy, który zapoznawał o kształcie zmian, które mają nastąpić. W takim spotkaniu uczestniczyli również pracownicy sokołowskiego oddziału. Niestety ciągle nie udało się wypracować kompromisu.

Przedstawiciele pracowników PGE dziękowali władzom Miasta i Powiatu za zaangażowanie w walkę o zachowanie Rejonu Energetycznego w naszym mieście i podkreślali fakt, że ich wsparcie jest dla pracowników niezwykle ważne. Jednocześnie zwracali uwagę na to, jak bardzo niekorzystne będą planowane zmiany dla wszystkich użytkowników.

 

- Nasz rejon funkcjonuje od 1965 r., a w tej chwili po jego likwidacji pozostanie tylko posterunek energetyczny obsługiwany przez 20 pracowników. Pozostałe zatrudnione osoby, będą zmuszone dojeżdżać do pracy do Wyszkowa. – kontynuował kierownik Wydziału Przyłączeń i Zabezpieczeń.-  W tej chwili działamy na powierzchni 2400 km. Obsługujemy ok. 60 000 mieszkańców. Obsługa dzisiejszych klientów nie jest łatwa, po reorganizacji do użytkowników będziemy musieli dojeżdżać ponad 100 km. Nie wiem, my poprzez lata doświadczeń stawialiśmy na jakość obsługi, dogodność dla klienta, skracanie czasu awaryjności, a w tej chwili szuka się oszczędności nie zważając na to, co najważniejsze. Osobiście uważam, że ta reforma poniesie większe koszty niż te, które ponoszone są obecnie.

Jeszcze raz serdecznie proszę o przychylność dla naszych działań. – dodał Tadeusz Żak.

 

Zarówno Rada jak i Burmistrz Miasta popierają akcję protestacyjną pracowników sokołowskiego Rejonu Energetycznego, zapowiadają, że nadal dołożą wszelkich starań aby walka przyniosła oczekiwane rezultaty. Jednak zwracają uwagę również na to, że Spółka PGE nie jest spółką państwową tylko prywatną i od jej zarządców zależy ostateczny wygląd firmy. O dalszych działaniach zarówno samorządowców jak i pracowników sokołowskiego PGE będziemy informować na łamach „Wieści sokołowskich”.

 

JF

« wróć | komentarze [11]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Tak, jeśli chodzi o Tadeusza, to znam trochę Jego przeszłość. Szkoda, że tak podrzędny człowiek ma tyle do powiedzenia w tym mieście. Umie się ustawić zarówno z tzw. prawicą, jak też z lewicą i PSL-em. Był też w PZPR i piastował w RE kierownicze stanowiska od dawna. Aby było bliżej do koryta. Temu Panu to już dziękujemy. Dosyć się nachapał. Ja nie umiał bym spojrzeć w oczy mieszkańcom, jakbym tak postępował. Wieloletni członek od siedmiu boleści rady nadzorczej w PUIK, Zatrudnił syna w RE, synowa wicedyrektorem banku spółdzielczego w Sokołowie a wszyscy nadęci i ważni, że strach podchodzić.

tadek
2012-03-15 13:19:07

Ludzie czy wy żyjecie tylko nienawiścią? miasto nasze przeobraża się w wiochę, likwidują zakłady pracy, sądy , szkoły,a wasz stać jest tylko na " wstrętne komentarze" I wy siebie nazywacie tytułujecie"SOLIDANOŚĆ"...opluwając swoich kolegów...WSTYD PANOWIE!!!

batalin zośka
2012-03-14 11:03:36

Ty młody nie kumasz.Nie znasz faktów lat 80 ub.wieku.Wtedy działaliśmy dla Polski.A po roku 90 tamtego wieku okazało się,że stworzyła się sitwa, i to nie z tych którzy walczyli,a z takich właśnie Tadeuszy.I o to idzie.Oni byli nikim w solidarności,nie mieli pieniędzy,a dziś?,skąd?. Wygrali w totka?. My wiemy skąd.

Krzysiek
2012-03-12 21:27:15

żałosne są wasze komentarze - tak czytam i stwierdzam że wylewacie swoje żale, zawiść i podłość ludzka nie zna granic ! POWIEDZCIE TO W OCZY CZŁOWIEKOWI A NIE Anonimowi sobie piszecie i opluwacie człowieka... ehh żałosne, żałosne.. i dziecinne zachowanie pseudo-forumowiczy "kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem"

młody człowiek
2012-03-12 14:03:31

Tadzio.Jakiś trzeźwy.Ale żeśmy wychlali razem.Mi też się udało, mieszkam w Skierniewicach i działam.Pozdrawiam.

Janusz
2012-03-11 18:36:09

Jaka to ikona sokołowskiej solidarności?,miernota,nawet ulotek nie potrafił roznieść,a PZPR nie był mu obcy.Szkoda czasu na takich działaczy.To taki B>M>W>

Maciej
2012-03-11 10:58:48

Pan Tadeusz jak i jeszcze inne osoby - ciągneły do chaty co mogły. Szkoda tylko tych ludzi co są na dole, reszta "ciągnących" przez tyle lat da sobie doskonale radę w nowych realiach.

duo
2012-03-11 04:52:46

Z niego taki wódz jak ze mnie biskup.Czereśniak ze wsi.Szkoda gadać.Tylko na wsparciu kleru żył, bo to ani me ani be ani kukuryku.Ale się na krzywdzie ludzkiej nachapał.I co Maciuś?.

Kamyk
2012-03-10 20:25:52

Nieładnie,nie po chrześcijańsku.Pan Krzysiek opluwa Sokołowską ikonę "Solidarności".

Maryla
2012-03-10 19:51:22

Czyli wodzowie nasi są oczywiście z narodem, tylko, ... tylko, że biedaki - jak zwykle nic nie mogą pomóc. Pomóc nie mogą, bo to spółka prywatna, ale jak np. Cukrownia należała do Polskiego Cukru, a tenże do skarbu, to także nie mogli pomóc, wówczas unia nie pozwalała. Zaiste, trudy rządzenia ciężkim się brzemieniem kładą na głowy udręczone zabiegami o pomyślność tych takich małych i nieważnych w sumie, no o obywateli chodzi!

Algorytm likwidacji
2012-03-10 01:30:04

Nie o taką Polskę walczyliśmy,nie o taką.Ale ty też Tadeusz ciągnąłeś do chaty,syna zatrudniłeś,dom mu pobudowałeś,z pensji zapewne.W radzie nadzorczej PUiK zasiadałeś,nie mając uprawnień.Nawet w kościele zarabiałeś.Podły z ciebie człowiek Tadeusz i to mówi wielu z Solidarności lat 80.

Krzysiek
2012-03-09 21:29:09
Strona 1/1


Dane kontaktowe