17
2020
2014-03-17

Pracowite ferie sokołowskich sztangistów


W rozpoczętym sezonie dwie sztangistki Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów w Sokołowie Podlaskim Eliza Wcisłak i Maria Wrzosek zostały powołane do kadry narodowej juniorek U17.

Od 16 lutego do 2 marca obie zawodniczki przebywały na zgrupowaniu kadry w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku, gdzie trenowały pod okiem trenera Ireneusza Pepłowskiego. 
W tym samym czasie w ośrodku przebywała kadra narodowa Kazachstanu, dziewczyny miały okazję przyglądać się treningom dwukrotnego mistrza olimpijskiego z Pekinu i Londynu oraz trzykrotnego mistrza świata i rekordzisty świata w dwuboju i podrzucie Ilji Iljina. Obie zawodniczki MLKPC przygotowują się do startów w Mistrzostwach Polski Ludowych Zespołów Sportowych, które odbędą się na początku kwietnia w Siedlcach oraz do najważniejszej dla nich w tym półroczu imprezy, czyli Mistrzostw Europy Juniorek i Juniorów do 17 lat.
Trener Tomasz Wcisłak, który jest asystentem Piotra Wysockiego - trenera kadry narodowej juniorów do 20 lat, przebywał na obozie kadry w Grudziądzu,  gdzie miał okazję współpracować z Jarosławem Samorajem, swoim wychowankiem. Jarek obecnie reprezentuje CLKS Mazovię Ciechanów.
Zawodnicy MLKPC szlifowali też formę na zgrupowaniu sportowym, które było organizowane we współpracy z  Uczniowskim Klubem Sportowym Impuls Warszawa i odbyło się w Szczyrku w dniach od 17 do 28 lutego 2014 r.
Przez całe ferie zawodniczki i zawodnicy Miejskiego Ludowego Klubu Podnoszenia Ciężarów, którzy nie wyjechali na obozy i zgrupowania, trenowali pod okiem trenera Pawła Rogali w siłowni przy Publicznym Gimnazjum nr 2 na ulicy Repkowskiej 
 
Przemysław Wiatrowski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe