2
2020
2019-07-29

Prace w ramach RIT idą pełną parą


Wiele ulic i chodników w Sokołowie Podlaskim jest aktualnie w przebudowie, ale to nie koniec inwestycji. Cały czas podpisywane są nowe umowy na wykonanie kolejnych prac remontowych.

W dniu 8 lipca 2019 r. starosta Elżbieta Sadowska i członek zarządu Marek Ratyński podpisali w imieniu Powiatu Sokołowskiego dwie umowy w ramach projektu pn. „Utworzenie centrum przesiadkowego w Sokołowie Podlaskim wraz z rozbudową powiązanego z nim układu komunikacyjnego Powiatu Sokołowskiego”.

Obie umowy dotyczą prac na ulicach Targowej, Oleksiaka „Wichury” i Alei 550 – lecia. Wykonawcy, tj. firma ADAR S. C. Dariusz Dymowski Adam Bieliński oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o. o wykonają chodniki, ciągi pieszo – rowerowe i komunikacyjne ścieżki rowerowe. Powstanie również parking „Park&Ride” oraz „Bike&Ride” na ulicy Oleksiaka „Wichury”.


W dniu 12 lipca starosta Elżbieta Sadowska i wicestarosta Ryszard Domański podpisali w imieniu Powiatu Sokołowskiego umowę z firmą TECHBUD Jakub Makowiecki na budowę komunikacyjnych ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych i chodników na ulicach Stadionowej, Ząbkowskiej i Targowej w Sokołowie Podlaskim.

Ponadto na ulicach Stadionowej i Ząbkowskiej zostanie wykonana przebudowa zjazdów i powstaną zatoki parkingowe, natomiast na ulicy Targowej zostaną wykonane dwa parkingi Park&Ride każdy po pięćdziesiąt miejsc postojowych, perony dla autobusów, zatoka dla busów oraz dwa parkingi Bike&Ride.

Zakończenie robót zaplanowano na jesień 2019.


Info / Fot. Starostwo Powiatowe w Sokołowie Podlaskim 


« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe