17
2020
2012-09-21

Pozory mylą


Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy gminie Sokołów Podlaski w związku z kampanią „Pozory mylą, dowód nie” odwiedzili sklepy i punkty gastronomiczne, gdzie sprzedawany jest alkohol.
Skontrolowano sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych osobom nieletnim i nietrzeźwym, sprawdzono, czy znajdują się wymagane tabliczki informujące o zakazie sprzedaży alkoholu osobom do lat 18, osobom nietrzeźwym oraz o zakazie spożywania alkoholu w sklepie i jego obrębie.
Policjanci i członkowie komisji przeprowadzili również rozmowy. W punktach sprzedaży alkoholu pozostawiono ulotki dotyczące tej kampanii i rozwieszono plakaty.
„Pozory mylą, dowód nie”  to ogólnopolska kampania edukacyjna, zainicjowana przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie i Komendę Główną Policji. Jej zadaniem jest zwrócenie uwagi sprzedawców i świadków sprzedaży, że dorosły wygląd nie oznacza pełnoletniości. Cel kampanii to ograniczenie sprzedaży alkoholu osobom niepełnoletnim oraz przeciwdziałanie spożyciu alkoholu w tej grupie wiekowej.

ASP.SZT. S. TOMASZEWSKI
OFICER PRASOWY
KPP SOKOŁÓW

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe