17
2020
2011-09-29

Pożegnanie lata w Jabłonnie Lackiej


 Wszyscy spotkali się na przyszkolnym placu. Tam wójt gminy Wiesław Michalczuk powitał zaproszonych gości. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli parlamentu, sejmiku wojewódzkiego, kuratorium oświaty, instytucji związanych z rolnictwem, władz powiatu, osób kandydujących w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Dyrektor Zespołu Szkół w Jabłonnie podziękował licznym sponsorom tej cyklicznej imprezy, szczególnie ciepłe słowa kierując do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marka Sawickiego, Prezesa Zarządu w firmie Real S.A Andrzeja Gajowniczka i wójta gminy Jabłonna Wiesława Michalczuka. Serdecznie dziękował również Agencji Rynku Rolnego, Bankowi Spółdzielczemu i Nadleśnictwu w Sokołowie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Krzysztofowi Szajko ze Sterdyni, rolnikom z terenu gminy, strażakom, rodzicom i innym, którzy wsparli inicjatywę szkoły.

Po krótkich wystąpieniach gości rozpoczęły się prezentacje szkół i przedszkoli. Wykonawcy z zaangażowaniem przedstawiali to, co przygotowali pod kierunkiem swoich nauczycieli. Różnorodność konkursów i zawodów pozwalała wykazać się nie tylko dzieciom, ale i rodzicom. Braw i nagród było dużo.  Wiele emocji towarzyszyło konkursowi na najlepsze bajkowe przebranie. Komisja najwyżej oceniła stroje Zuzanny Rybickiej, Jana Zawadzkiego, Matyldy Połos. Efektowny był występ grupy z projektu „Zagrajmy o sukces”, a przedstawienie „Kopciuszek” przeniosło również dorosłych widzów w czasy dzieciństwa. Nie było czasu na nudę. Jedni kibicowali sportowcom na boisku Orlik, inni podziwiali popisy grup tanecznych, jeszcze inni mogli spróbować pysznych wypieków i potraw. Wspaniała letnia pogoda pozwoliła obejrzeć wszystko, co przygotowali organizatorzy. Wystawa prac uczniów i twórców ludowych, stoisko słynnej już nie tylko w naszym regionie szkolnej gazetki Skolniak, pokaz sztucznych baniek mydlanych, występ Teatru Kubika to część z bogatego programu festynu. Ten pełen wrażeń, prawdziwie bajkowy dzień, zakończyła dyskoteka z zespolę Forum.

Kolejny festyn rodzinny przeszedł do historii. Organizatorzy mogą być dumni ze swojego przedsięwzięcia. Wymagało wiele środków finansowych, trudu i zaangażowania, ale na pewno przyczyniło się do promocji gminy i placówek oświatowych, przyniosło wiele satysfakcji występującym i pozytywnie wpłynęło na integrację środowiska. Na wsi nie musi być nudno.

Jadost

« wróć | komentarze [4]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

U nas jest tak co roku i jest git hehe :)


2011-12-02 19:27:12

Na Sawickiego zagłosuje Sawicki.

MM
2011-10-02 13:04:53

"Na wsi nie musi być nudno". Fakt nie musi być nudno, tylko dlaczego najweselej robi się dopiero przed wyborami samorządowymi lub parlamentarnymi ?! Ja osobiście mam już dosyć słuchania i oglądania min. Marka Wacława Sawickiego i innych "cudotwórców". Banery reklamowe z podobizną polityka umieszczone nad i przy lokalnych drogach stwarzają zagrożenia dla kierowców. Dlaczego zarządcy dróg i media do dziś nie zainteresowały się tym tematem ? Szczytem bezczelności jest umieszczanie plakatów wyborczych na autobusach szkolnych !

Pewien obywatel
2011-09-30 10:37:20

Idzie ku normalności.Dotarło.Już nie na placu kościelnym,już bez karacanki z Caritas.Brawo wójcie.Tak trzymać i nie popuszczać.

polo
2011-09-29 20:09:44
Strona 1/1


Dane kontaktowe