2
2020
2012-04-26

Pożar pustostanu na Siedleckiej!


26 kwietnia około godz. 15.30 służby ratownicze zostały powiadomione o pożarze pustostanu. Palił się niezamieszkały dom drewniany przy ul. Siedleckiej ( droga krajowa nr 63). Na miejsce oprócz kilku zastępów straży pożarnej udali się policjanci, którzy zamknęli odcinek drogi przy którym był pożar dla ruchu pojazdów.

 

Ze względu na zwartą zabudowę, pożar drewnianego domu stwarzał bezpośrednie niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się na sąsiadujące budynki. W pewnym momencie zaczęły płonąć drewniane budynki po drugiej stronie drogi. Strażacy sprawnie opanowali zagrożenie, zapobiegając rozprzestrzenianiu się żywiołu na inne budynki. Wysoka temperatura spowodowała jednak liczne straty w budynkach znajdujących się pod drugiej stronie drogi, gdzie płonął dom. Zniszczeniu uległy okna, popękały szyby i odkształciły się elementy wykończeniowe wykonane z tworzywa sztucznego.

 

Akcja gaśnicza trwała blisko 3 godziny. Przez ten czas policjanci kierowali pojazdy objazdami. Obecnie trwa ustalanie przyczyn pożaru. Wiadomo na pewno, że przyczyną pożaru nie było zwarcie w instalacji elektrycznej. Wszystko wskazuje jednak, że ogień mogły zaprószyć bawiące się w pustostanie dzieci.

 

Oficer Prasowy

KPP Sokołów Podlaski

asp.szt. Sławomir Tomaszewski

 Aby obejrzeć więcej zdjęć zapraszamy do galerii

 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Duża Świeca Dymna w centrum miasta

Magda
2012-04-26 18:10:45

opuszczony dom należało rozebrać, kwestią czasu było kiedy stanie w ogniu

Ready to go
2012-04-26 18:09:22
Strona 1/1


Dane kontaktowe