17
2020
2019-11-27

Pożar poddasza budynku mieszkalnego


W poniedziałek 25 listopada około godziny 20:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim wpłynęło groźnie brzmiące zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Rogów płonie budynek mieszkalny. Ze zgłoszenia wynikało, że dwie osoby znajdują się wewnątrz budynku mieszkalnego.

Na miejsce skierowana została sekcja gaśnicza z JRG Sokołów Podlaski oraz 3 zastępy OSP. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów strażacy zastali mocno wydobywający się dym w poddasza budynku mieszkalnego oraz dwie osoby które opuściły budynek przed przybyciem służb.

Wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego wraz z nawodnioną linią gaśniczą strażacy weszli na poddasze budynku rodzinnego w celu zlokalizowania i ugaszenia pożaru.

Jak poinformował naszą stronę mł. bryg. Marcin Tomczuk:
- Spaleniu uległa konstrukcja dachowa, cześć poszycia dachowego oraz elementy ocieplenia zlokalizowane w pobliżu przewodu kominowego.

Po szybkim zlokalizowaniu pożaru oraz jego ugaszeniu, strażacy przystąpili do kolejnego etapu akcji czyli prac rozbiórkowych jak również wyrzucania na zewnątrz budynku elementów ocieplenia poddasza wraz z ich dokładnym przelaniem.

W zdarzeniu na szczęście nie było osób poszkodowanych.

Na miejscu oprócz zastępów straży pożarnej obecny był również zespół ratownictwa medycznego i patrol policji. 


Info: Samochody Ratownicze na FB
Fot. OSP Nieciecz« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe