17
2020
2019-04-30

Pożar obory w Grzymałach


W poniedziałek 29 kwietnia 2019 r. około godziny 17:50 dyspozytor SKKP w Sokołowie Podlaskim odebrał zgłoszenie o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Grzymały gm. Kosów Lacki. Na miejsce od razu zadysponowane zostały znaczne siły i środki straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar murowanej obory o wymiarach 30x10 krytą blachą.

Z informacji uzyskanych od Rzecznika Prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim st. sek. Łukasza Tomczuka, wynika że początkowo działania strażaków skupiły się na obronie murowanego budynku gospodarczego, a następnie podano prądy wody w natarciu na płonącą oborę. 

Trudnością dla strażaków podczas tego typu akcji gaśniczych było duże zgromadzenie materiału palnego w postaci słomy i siana znajdującej się wewnątrz budynku oraz fakt, że podczas działań całkowicie zawalił się dach wewnątrz stodoły. Strażacy, aby całkowicie ugasić pożaru musieli rozpocząć pracę rozbiórkowe oraz usunąć elementy dachu.

Po akcji gaśniczej, strażacy przeszli do etapu żmudnego dogaszania. Swoją pomocą służyli rolnicy, którzy przy wykorzystaniu sprzętu rolniczego wywozili słomę ze spalonego budynku. Działania strażaków zakończyły się około godziny 1:15.

Na skutek pożaru padło 15 sztuk bydła. Nie było osób poszkodowanych.
Info / Fot. Samochody Ratownicze na FB 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe