17
2020
2012-12-05

Pożar na Fabrycznej


Kilkadziesiąt rodzin zostało ewakuowanych w trakcie pożaru bloku przy ul. Fabrycznej w Sokołowie Podlaskim. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Pożar został ugaszony.

W sobotę (24.11) około godz. 20.00 służby ratownicze, straż i policja, zostały powiadomione o zadymieniu w bloku przy ul. Fabrycznej w Sokołowie Podlaskim. Dym wydobywał się z poddasza, jednak, nie można było zlokalizować zarzewia ognia.

Na miejsce skierowano pięć jednostek straży. Istniało duże prawdopodobieństwo rozprzestrzenienia się ognia na cały budynek. Blok w którym istniała groźba pożaru, to XIX wieczny budynek. Stojący taki sam blok po drugiej stronie drogi spłonął blisko 10 lat temu. Tym bardziej sytuacja na miejscu pożaru była niebezpieczna.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy całkowicie wyłączyli z ruchu ulicę Fabryczną, przy której palił się budynek. Dzięki temu umożliwiono, bezpieczną akcję strażaków zarówno z PSP jak i OSP.

Po szczegółowym przeglądzie pomieszczeń i ewakuacji mieszkańców, w końcu udało się zlokalizować zarzewie ognia. Okazało się, że pożar pojawił się w jednym z mieszkań na poddaszu. Zapaliła się przestrzeń pomiędzy stropami. Przyczyną była najprawdopodobniej nieszczelność instalacji dymowej, odchodzącej od kominka.

Pożar został ugaszony. Obecnie na miejscu pozostał jeszcze zastęp straży, aby dozorować, ewentualne pojawienie się ognia.

Po ukończeniu akcji gaśniczej, wszyscy mieszkańcy mogli wrócić do swoich mieszkań. Ruch na drodze w kierunku Wyszkowa został przywrócony.

Oficer Prasowy
KPP Sokołów Podlaski
asp.szt. Sławomir Tomaszewski

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe