17
2020
2019-01-04

Pożar domu jednorodzinnego


W czwartek 4 stycznia około godziny 15.10 w miejscowości Guty gm. Kosów Lacki doszło do pożaru poddasza domu jednorodzinnego.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy JRG Sokołów Podlaski oraz 4 zastępy OSP z Kosowa Lackiego, Chruszczewki, Trzcińca Małego oraz Wólki Okrąglik.

Po dotarciu na miejsce strażacy zastali pożar poddasza murowanego budynku mieszkalnego oraz towarzyszące mu silne zadymienie. Wyposażeni w aparaty ochrony układu oddechowego wraz z linią gaśniczą weszli do wewnątrz budynku w celu zlokalizowania i ugaszania ognia. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji strażakom udało się zlokalizować źródło pożaru, dzięki czemu ograniczono wystąpienie start do minimum.

Po ugaszeniu pożaru oraz dokładnym przelaniu spalonych elementów poddasza, strażacy dokładnie przewietrzyli budynek oraz sprawdzili go przy pomocy czujnika wielogazowego.

Jak informuje Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim mł. asp. Jakub Więsak, ze wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru była awaria pieca CO. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Spaleniu uległa część poddasza.


Info: Samochody Ratownicze na FB,
        mł. asp. Jakub Więsak, KPP w Sokołowie Podlaskim
Fot. Samochody Ratownicze na FB
 

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Właśnie wczoraj byłem na oględzinach komina i niestety komin nie nadaje się do dalszej eksploatacji.Ogrom strat

Slawek f
2019-01-05 18:24:12
Strona 1/1


Dane kontaktowe