17
2020
2018-02-27

Powstanie żłobek w Bielanach


15 lutego wójt gminy Bielany Zbigniew Woźniak odebrał z rąk Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej promesę na dofinansowanie gminnego żłobka. Dotacja w ramach resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 "Maluch+"wynosić będzie 163 200 zł.

Program "Maluch+" to program wspierający żłobki, kluby dziecięce i dziennych opiekunów. W ramach ogłoszonego na rok 2018 konkursu można było otrzymać dofinansowanie nawet do 80 proc. kosztów projektu. Łącznie do rozdysponowania Ministerstwo zarezerwowało 450 mln zł.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom rodziców Gmina Bielany złożyła projekt konkursowy i uzyskała dofinansowanie. Całość inwestycji wyniesie około 200 tys. zł. Wkład własny gminy to 40 tys. zł. Prace remontowe obejmą utworzenie pomieszczenia dla dzieci oraz remont łazienki. Dotacja udzielona przez Ministerstwo pokryje nie tylko koszty utworzenia żłobka, ale również jego funkcjonowania.

W przyszłym roku szkolnym do żłobka w Bielanach trafi 8 dzieci i zostanie zatrudniona jedna opiekunka. Jeśli zainteresowanie żłobkiem będzie duże, możliwe jest w przyszłości zatrudnienie drugiej opiekunki. Wtedy do żłobka będzie mogło uczęszczać 16 maluchów.

Dyrektor Zespołu Oświatowego w Bielanach Renata Kalicka zaznacza, że uzyskanie dofinansowania nie udałoby się bez pomocy i wsparcia wójta Zbigniewa Woźniaka, Rady Gminy oraz senatora Waldemara Kraski.

Katarzyna Dybowska 
Fot. UG Bielany

« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Brakuje informacji, czy żłobek będzie dla kobiet pracujących, czy jak w większości teraz pierszeństwo będą miały niepracujące śmierdzące lenie.


2018-03-02 11:45:18
Strona 1/1


Dane kontaktowe