17
2020
2013-01-04

Powstaje Requiem


Powstaje Requiem

Od ponad 3 miesięcy odbywają się próby do nowego spektaklu w wykonaniu sokołowskiej młodzieży. Dziewięć młodych i utalentowanych osób codziennie ciężko ćwiczy aby w dniu premiery wypaść jak najlepiej.
 
Spektakl opowiada pięć historii, listów, postaci... pięć próśb. "Requiem" to opowiadanie o 5 bohaterach, o ich zwykłym życiu ale niezwykłych problemach, o masce, którą muszą zakładać by w końcu móc normalnie żyć. Spektakl nie tylko opisuje samą istotę trudności, z którą musi zmierzyć się każdy z nas ale także opisuje jak jej uniknąć i jak z nią walczyć. Obojętność, gniew, prostytucja, zazdrość, alkoholizm i samotność. Kiedy pozostajemy z nimi sami, nie jesteśmy w stanie już dalej walczyć. Sztuka ta, to także ukazanie współczesnego świata, nieempatycznego, nie potrafiącego zrozumieć każdego z nas bo "życie to nieustanne wołanie o pomoc, prosimy o nią najbliższe nam osoby ale czy są w stanie nam pomóc gdy całkowicie zatracimy sens naszego istnienia? Człowiek jest tylko małą istotą, często obojętną na ludzkie cierpienie. Nie widzi... nie chce widzieć tego zła, które dzieje się obok niego - drugiemu człowiekowi. Ten pozostawiony na pastwę losu - usycha, błagając o pomoc i o jeszcze jedną szansę".

Spektakl zbudowany jest w oparciu plastykę ruchu. Autorem scenariusza, reżyserii i choreografii jest Mateusz Kuc. W spektaklu występują: Natalia Andrzejewska, Katarzyna Bolewska, Robert Filipek, Klaudia Florczuk, Mateusz Końca, Mateusz Kuc, Sylwia Piątkowska, Paulina Wyszomirska i Julia Zalewska.
 
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na premierę, która odbędzie się 14 stycznia 2013 r. (dokładne informacje zostaną umieszczona na plakatach w całym Sokołowie Podlaskim).

Daria Saczuk Młodzieżowa Grupa Dziennikarska

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe