17
2020
2019-01-30

"Powróćmy jak za dawnych lat!" - uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Kosowie Lackim


Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły - pełen wzruszeń i radości. W tym roku ta wspaniała uroczystość odbyła się 25 stycznia 2019 r. Na zaproszenie swoich wnuków odpowiedziało 50 seniorów i seniorek. Uczniowie klasy II wraz ze swymi nauczycielkami – Ewą Ratyńską i Marzeną Marchel przygotowali przedstawienie w wyjątkowej scenerii, pod tytułem „Powróćmy jak za dawnych lat!”.

Mali artyści uroczo zaprezentowali bogaty program artystyczny, składający się z wierszy, śpiewu z animacją, tańców i parodii – oczywiście w klimacie dawnych lat. Na początek dzieci przedstawiły zabawy dziadków z dzieciństwa.

W latach młodości nie obyło się bez twista w rytm piosenki „Dwudziestolatki” oraz utworu Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” w wykonaniu wspaniale ucharakteryzowanego Bartka. Nie zabrakło też can-cana w wykonaniu grupy tanecznej. W życiu babci i dziadka nie zabrakło też chwil romantycznych przy piosenkach Eugeniusza Bodo „Umówiłem się z nią na 9” i Haliny Kunickiej „Babcia stała na balkonie”. Po ślubie w błogim spokoju płynęły im latka przeplatane od czasu do czasu „Wojną domową” upozorowaną przez tańczących z łyżkami i instrumentami muzycznymi. Parodia do piosenki „Wesołe jest życie staruszka” rozbawiła seniorów do łez. Na koniec dzieci podziękowały babciom i dziadkom za opiekę, bezpiecznie spędzony czas i wyśpiewały biesiadne „Sto lat”. Wszyscy z dumą i łezką w oku patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość do najmilszej widowni świata. Tego dnia każda babcia i dziadek otrzymali sukienki i garnitury, które własnoręcznie wykonały na laurkach wnuczęta. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty i owoców. Powrót do wspomnień wczesnej młodości babci i dziadka wywołał ogromne wzruszenie, radość i uśmiech na twarzach zacnych gości. Mamy nadzieję, że tak pięknie spędzony czas pozostanie na zawsze w pamięci.
Ewa Ratyńska
Marzena Marchel
Fot. Jarosław Zaranek 

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe