2
2020
2019-04-03

Powitanie wiosny w przedszkolu w Czerwonce


Przedszkolaki przygotowywały się do powitania wiosny już od dawna. Z tej okazji porządkowały teren w okolicy przedszkola, założyły swój przedszkolny ogród. Kącik przyrody jest ważnym elementem dydaktycznym w przedszkolu, dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska.

W czwartek 21 marca wszystkie Dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki zostały przebrane na zielono. Zgodnie z tradycją uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od topienia Marzanny, którą wcześniej przygotowywały. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było poszukiwanie oznak wiosny. Przed budynkiem przedszkola na przedszkolaków czekał traktor z wozem, na którym jeździły dzieci wypatrując oznak wiosny. Następnie każde dziecko piekło kiełbaski w ognisku. Przedszkolaki wybrały się również na spacer do lasu, aby również tam sprawdzić czy wiosna zawitała już na dobre. Gdy doszliśmy do lasu omówiliśmy jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wraz ze zbliżającą się nową porą roku. Następnie każdy przedszkolak miał za zadanie zaobserwować, czy omówione wcześniej zmiany są widoczne w przyrodzie. Po powrocie do przedszkola dzieci wykonywały prace plastyczne.

Po długiej i mroźnej zimie, chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków i właśnie w naszym przedszkolu już zagościła wiosna. Zgiń, przepadnij zimo i nie wracaj do nas! 
Info / Fot. Przedszkole w Czerwonce

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe