40
2019
2013-04-22

Powiatowy Konkurs Plastyczny na "Ozdobę Wielkanocną"


W środę 10 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przywózkach, z udziałem pana Tadeusza Bielińskiego – przewodniczącego Komisji Kultury i Oświaty Rady Powiatu, odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego na „Ozdobę Wielkanocną”, przebiegającego pod patronatem Starosty Powiatu Sokołowskiego
Dyrektor szkoły Anna Wyszomirska podsumowała wyniki konkursu. Konkurs zorganizowany przez Niepubliczną Szkołę Podstawową w Przywózkach z inicjatywy pani Beaty Sobolewskiej spotkał się z dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 118 uczestników z dziesięciu publicznych szkół podstawowych powiatu sokołowskiego – Repek, Kosowa Lackiego, Sabni, Grochowa, Nowej Wsi, Czerwonki, Skibniewa, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Sokołowie Podlaskim oraz z dwóch szkół niepublicznych – Kożuchowa i Przywózk.
Jury w składzie: Joanna Błońska – instruktor plastyki, Teresa Pieniak – sokołowska artystka, Beata Sobolewska – nauczyciel plastyki, Tadeusz Bieliński – przedstawiciel Starostwa Powiatowego miało bardzo trudne zadanie ze względu na dużą liczbę prac. Ostatecznie przyznano więcej nagród i wyróżnień niż przewidziano w regulaminie - po 5 nagród i po 5 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych – kl. I-III i kl. IV-VI.  Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonania pracy, tradycyjność, pomysłowość i oryginalność prac, dekoracyjność i kolorystykę, dobór materiałów oraz ogólne wrażenie estetyczne.
Po części oficjalnej głos zabrał pan Tadeusz Bieliński, wyrażając pozytywną opinię na temat konkursu. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem laureatów konkursu oraz poczęstunkiem.

(i)

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe