24
2019
2017-04-03

Powiatowy etap „Warszawskiej Syrenki”


W czwartek 30 marca w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Uczestniczyli w nich uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, wyłonieni w czasie eliminacji gminnych i miejskich. Konkurs kończy się finałem 22 i 23 kwietnia 2017 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

Recytatorów oceniała komisja w składzie: Anna Mizińska i Magdalena Chabros z Działu Teatru Mazowieckiego Instytutu Kultury; Barbara Kąkol z Węgrowskiego Ośrodka Kultury; Urszula Kosieradzka - polonistka z I LO w Sokołowie Podl., opiekunka grupy Preteksty. Do etapu finałowego w Warszawie zakwalifikowały się następujące recytatorki: Michalina Krasna (SP Grochów, grupa wiekowa kl. I-III), Alicja Suchożebrska (SP nr 1 w Sokołowie Podl., grupa wiekowa kl. IV-VI), Monika Bielińska (Gimnazjum w Rozbitym Kamieniu).
W trakcie przerw, kiedy obradowała Komisja, dwukrotnie wystąpiła Grupa Teatralna KAT, czyli Klub Anonimowych Teatroholików działająca w Sokołowskim Ośrodku Kultury. Młodzież zaprezentowała dwie inscenizacje teatralne o tematyce profilaktycznej. Reżyseria i scenariusz Alicja Ostromecka – opiekun Grupy.J.O.

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe