17
2020
2018-08-07

Powiatowe Targi Rolne w Sabniach


W niedzielę 29 lipca na placu przy budynku OSP
w Sabniach odbyły się po raz pierwszy Powiatowe Targi Rolne. Na imprezę zorganizowaną w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich "Europa inwestująca w obszary wiejskie" zaprosili: Stowarzyszenie "Zielony Zakątek nad Cetynią", Powiat Sokołowski oraz OSP w Sabniach.

Podczas targów na wszystkich przybyłych czekała moc atrakcji. Oprawę muzyczną zapewnili: Kapela Ludowa "Sterdyniacy", grupa POWER BOND oraz gwiazda wieczoru – zespół EXTAZY. Publiczność zabawiała także młodzież z sokołowskich szkół – I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Zespołu Szkół nr 1 im. K. K. Baczyńskiego. Imprezę poprowadził Ryszard Nowaczewski.

Podczas imprezy odbyły się zmagania sportowe o Puchar Starosty Sokołowskiego – konkurs strzelecki przeprowadzony przez Klub Strzelectwa Sportowego "Sokół" oraz rozgrywki piłkarskich siódemek "Puchar Ligi".

Liczne konkursy przygotowały OSM w Kosowie Lackim oraz Zakłady Mięsne "Świderscy". Były to m.in. konkurs rozpoznawania smaków, tarcie sera na czas, konkurs w ubijaniu masła oraz jedzenie kotleta schabowego na czas.

Dużym zainteresowaniem cieszył się lot balonem, do którego ustawiła się długa kolejka. Na najmłodszych czekał darmowy plac zabaw i oprowadzanie w siodle. Dzieci i młodzież mogły również spróbować swoich sił w konkursie wiedzy nt. Bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zorganizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Do swoich stoisk zapraszali licznie przybyli przedstawiciele lokalnych przedsiębiorstw. Goście mogli zapoznać się z bogatą ofertą firm budowlanych, rolniczych, ogrodniczych, szkółkarskich, handlowo-usługowych, ubezpieczeniowych, doradztwa finansowego czy oferujących odnawialne źródła energii. Nie zabrakło wystawców oferujących wyroby wędliniarskie i przetwory mleczne.

Impreza tego typu nie mogła odbyć się bez lokalnych wyrobników, oferujących swojskie jadło i różnego rodzaju przysmaki przygotowane według tradycyjnych receptur. Na stoiskach królowały kiełbasy, wędliny, pieczywo, ciasta, sery, przetwory, nalewki i miód. Rękodzielnicy i artyści prezentowali sztukę ludową i użytkową, a właściciele gospodarstw agroturystycznych zapraszali do odwiedzin.

Miejscowi mistrzowie kuchni rywalizowali w konkursie na "Smakołyk Targów". Spośród 10 zgłoszonych potraw, komisja wyróżniła "dzika pieczonego w warzywach", przygotowanego przez Koło Łowieckie "Orlik". Strażacy z Jabłonny Lackiej częstowali wyborną grochówką, której upichcili aż 160 litrów!

Powiatowe Targi Rolne były doskonałą okazją do wyróżnienia lokalnych rolników i hodowców.

Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Jarosław Puścion nagrodzili właścicieli trzech wiodących gospodarstw z terenu gminy Sabnie: Marzennę i Sławomira Hardejewiczów, Urszulę i Wojciecha Osipiaków oraz Barbarę i Grzegorza Chomkę.

Słoneczna pogoda i moc atrakcji skutecznie zachęciły do przybycia na imprezę, która trwała do późnych godzin nocnych. Wieńczącą ją "dyskotekę pod chmurką" poprowadził DJ Rafał, który zagwarantował tego wieczora składankę samych światowych hitów.
Oprac. Katarzyna Dybowska 
Fot. powiat-sokolowski.pl

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe