17
2020
2012-08-27

Powiatowa Liga Piłkarskich Siódemek


5.08.2012 w Sterdyni odbył się piąty Turniej Piłkarskich Siódemek. Do rozgrywek zgłosiło się 15 drużyn, jednak trzy nie dojechały na zawody.
W grupie A pierwsze miejsce zdobyła drużyna BTS Kobylany, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ATS Kowiesy, trzecie miejsce zajęła drużyna z Buczyna. W grupie B wystąpiło pięć zespołów, rywalizacja była bardzo zacięta, dużą niespodziankę sprawili w pierwszym meczu zawodnicy drużyny Sokołów I pokonując w sześcioosobowym składzie Czereśnie Sokołów 3:2. Ostatecznie drużyna Sokołów I zajęła piąte miejsce w grupie.
O pierwszym miejscu w tej grupie musiała zadecydować mała tabela (mecze bezpośrednie), gdyż wszystkie drużyny zgromadziły po 7 pkt. Najlepszy bilans miała drużyna Czereśnie i to ona zajęła I miejsce w grupie, o drugim miejscu zadecydował bilans bramkowy, który był na korzyść KWK Sokołów.
Grupa C (wcześniej miała to być grupa D) rywalizowała w Białobrzegach. Tuż po losowaniu okazało się że trafiły do niej trzy bardzo mocne zespoły: NKS Białobrzegi, Nieciecz i Sabnie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna z Sabni przed Niecieczą i gospodarzami.
W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym BTS Kobylany niespodziewanie łatwo pokonał Axan Kowiesy 4:1, w drugim meczu Nieciecz po wyrównanym meczu pokonała KWK Sokołów 3:2. W trzecim spotkaniu 1 finału Sabnie pewnie pokonały Buczyn 4:1 oraz w czwartm ćwierćfinale Czereśnie Sokołów pokonały ATS Kowiesy 2:0.
W meczu półfinałowym Sabnie pokonały po serii rzutów karnych BTS Kobylany. W drugim meczu 1 finału Nieciecz pokonała Czereśnie Sokołów 2:1.
W rzutach karnych BTS Kobylany pokonał Czereśnie Sokołów 2-0, natomiast w finale po bezbramkowym remisie Nieciecz zwyciężyła Sabnie w rzutach karnych 2-0.
Po zakończeniu turniejowych zmagań na plac u przy GOKiS dokonano podsumowań. Puchary oraz nagrody wręczali Starosta Sokołowski Leszek Iwaniuk, Wójt Gminy Sterdyń  Marian Zalewski, Wójt Gminy Sabnie Piotr Wyszyński oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni Marianna Kobylińska. Na zakończenie zostały wręczone puchary dla najlepszych drużyn turnieju o Puchar Wójta Gminy Sterdyń. Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Michał Bondarczuk (KWK Sokołów) zdobywając 6 bramek.

OPR.JO

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe