17
2020
2013-09-20

Powiat sokołowski licznie reprezentowany


Ponad 100 tys. osób odwiedziło odbywające się w Siedlcach XX Międzynarodowe Dni z Doradztwem Rolniczym.

Targi odbywały się 7-8 września przy stadionie miejskim w Siedlcach pod hasłem „Bezpieczne rolnictwo - zdrowe społeczeństwo”. Na zwiedzających czekały różnorodne stanowiska wystawiennicze. Targi połączone były z lX Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych.
W wystawie udział wzięło blisko 70 hodowców bydła mlecznego oraz mięsnego z powiatu sokołowskiego, siedleckiego, mińskiego, węgrowskiego, ostrowskiego oraz garwolińskiego. Wystawcy z powiatu sokołowskiego z rąk wicestarosty Marty Sosnowskiej otrzymali puchary ufundowane przez starostę Leszka Iwaniuka.
 
Gminę Sokołów reprezentowali następujący hodowcy: Adam Brzeziński z Przywózk, Marek Kosieradzki z Krasowa oraz Piotr Sobolewski z Justynowa; gminę Bielany: Zdzisław Kożuchowski z Kożuchowa, Jacek Mieczkowski z miejscowości Patrykozy-Kolonia, Adam Paczóski z Korabi oraz Tadeusz Stelęgowski z Kudelczyna. Aż 5 osób reprezentowało gminę Sterdyń: Jan Makowiecki z miejscowości Dzięcioły Bliższe, Krzysztof Makowiecki z Chądzynia, Wojciech Sójka z Kiełpińca, Grażyna i Robert Wrzoskowie z Dzięcioł Bliższych oraz Katarzyna Zakrzewska z Dzięcioł Dalszych. Liczna grupa hodowców reprezentowała gminę Kosów Lacki. Byli to: Marek Bujalski z Dybowa, Jacek Nasiłowski z Wólki Dolnej, Edmund Oleszczuk z miejscowości Krupy, Krzysztof Ołtarzewski z Dybowa oraz Krzysztof i Sylwester Rytel-Andrianik z Rytelów Świeckich. W wystawie udział brali też hodowcy z gminy Repki; byli to: Dariusz Nasiłowski oraz Piotr Wrzesień ze Skwierczyna-Dworu.
 
KW / fot. UG Repki

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe