17
2020
2011-05-13

Powalczą o Srebrną Maskę


Najlepsze grupy teatralne z całego powiatu zaprezentowały swoje umiejętności podczas eliminacji powiatowych XVI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych "Srebrna Maska" w Sokołowskim Ośrodku Kultury.

Sokołowski Ośrodek Kultury od wielu lat daje możliwości pokazania swoich umiejętności młodzieży z naszego powiatu. Powiatowe eliminacje "Srebrnej Maski" są tego kolejnym przykładem. 9 maja komisja w składzie Maria Banaśkiewicz, Mirosław Łukasiewicz, Grzegorz Nowotniak po przesłuchaniu jednego monodramu w grupie młodzieżowej, pięciu zespołów teatralnych w tym czterech dziecięcych i jednego młodzieżowego, postanowiła zakwalifikować do finału XVI Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Srebrna Maska” w kategorii szkół podstawowych Grupę Teatralną „Kacperek” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Sokołowie Podlaskim, która pod okiem Urszuli Danielskiej przygotowała "Porcelanowe szczęście" oraz Teatrzyk RAZ – DWA – TRZY ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokołowie Podlaskim, który zaprezentował teatrzyk kukiełkowy "Marcin i koza" w reżyserii Bożeny Głażewskiej. W  kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjna była Grupa Teatralna „PRETEKSTY” z I Liceum Ogólnokształcącego w Sokołowie Podlaskim, która pod kierownictwem Urszuli Kosieradzkiej zaprezentowała przedstawienie "Patataj".
Pozostałe zespoły również prezentowały wysoki poziom artystyczny. Na scenie mogliśmy oglądać Grupę "Żyrafa" ze Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej z przedstawieniem "Dziecięcy pokój" przygotowanym pod okiem Renaty Kryszczuk, Grupę Teatralną "Abstrakcja" z Gimnazjum w Jabłonnie Lackiej z teatrem "Lament paranoika" wyreżyserowanym przez Renatę Lalak oraz Grupę Teatralną "Maluch" ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni z "Bajką o szczęściu" przygotowaną przez Bożenę Jendę i Hannę Zduniak.
TEKST/FOT. KATARZYNA MARKUSZ

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Ta góralka też niczego sobie

lala
2011-05-18 08:27:43

super misio

hubert
2011-05-15 19:47:48
Strona 1/1


Dane kontaktowe