28
2019
2014-04-14

Poświęcono i oddano do użytku


Dwie drogi powiatowe i trzy gminne w gminie Jabłonna Lacka poświęcono i oddano do użytku w poprzedni czwartek, 10 kwietnia. 

Droga na trasie Sokołów Podlaski - Jabłonna Lacka, na odcinku liczącym blisko 4 km, od Niecieczy do Bujał Gniewoszy, została sfinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, jest to tzw. "schetynówka". Koszt tej drogi wyniósł blisko 2,5 mln złotych, z czego 50% stanowi dofinansowanie od wojewody mazowieckiego. Pozostałą kwotę pokrył powiat oraz gminy: Jabłonna Lacka i Sabnie, na terenie których przebiega ta droga. 
Jak zaznacza Marta Sosnowska, wicestarosta powiatu sokołowskiego, w planach jest przebudowa całego odcinka drogi z Sokołowa do Jabłonny, liczącego ok. 15 km [...]
Następna droga powiatowa, która została oddana do użytku, przebiega przez Dzierzby. Ponad kilometrowy odcinek wraz z odwodnieniem kosztował blisko 1 mln 200 tys. zł., z czego 80% stanowi promese od wojewody. Pozostałą kwotę sfinansował powiat sokołowski wspólnie z gminą Jabłonna Lacka [...]
Drogi gminne, które oficjalnie oddano do użytku przebiegają przez Dzierzby Włościańskie, Gródek oraz Łuzki. Te drogi otrzymały dofinansowanie z programu Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych, tzw. "powodziówek". 

Więcej w papierowym wydaniu, w najbliższą środę.

KAMIL WASZCZUK
« wróć | komentarze [3]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Zapraszamy częściej ! W Dzierzbach to nawet tiry i smród spod ubojni zniknął jak wojewoda się pojawił.


2014-04-16 19:52:55

Ciekawy jestem,czy to święcenie drogi przez księdza ,będzie miało jakiś wymierny wpływ na jej późniejszy stan i ilość kolizji oraz wypadków drogowych ?

bebek
2014-04-15 12:47:11

szkoda słów !!!!!! Tania kiełbasa wyborcza!!!!!!Hasła jak w minionej epoce, to są jakieś jaja!!!!!!!!

obserwator
2014-04-14 23:32:04
Strona 1/1


Dane kontaktowe