6
2020
2010-11-17

Pośmiertnie uhonorowali Zdzisława Ogrzewałę


Rada Miasta i Gminy Kosów Lacki przyjęła uchwałę o przyznaniu pośmiertnie Nagrody Burmistrza i Rady Miasta Kosów Lacki Zdzisławowi Ogrzewale – zmarłemu w czerwcu przewodniczącemu rady.

Zdzisław Ogrzewała w gremium tym pracował w latach 1998 - 2010. Osobę przewodniczącego i jego zasługi dla miasta przybliżyła Maria Wronek, sekretarz gminy.
- Budził wielkie zaufanie wśród wyborców. Na pracę w samorządzie poświęcał wiele wolnego czasu. Był otwarty na wprowadzanie nowych doświadczeń, potrafił negocjować z mieszkańcami, szczególnie w sprawach konfliktowych i przy kontrowersyjnych inwestycjach, które w efekcie bardzo korzystnie wpłynęły na infrastrukturę miejscowości – mówiła. - Dzięki zaangażowaniu m.in. radnego Ogrzewały, Kosów Lacki odzyskał prawa miejskie w 2000 roku. Współpracował z organizacjami pozarządowymi: Kosowskim Klubem Seniora, Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Kosowskich, Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Kosów Lacki, klubem sportowym Kosovia. Wspierał i był współorganizatorem imprez o zasięgu gminnym, m.in. Święta Ziemniaka, obchodów Dni Kosowa i wielu innych. Był lokalnym patriotą. Jest wzorem do naśladowania w polskim samorządzie i społeczności - podkreśliła Maria Wronek.
Nagrodę wraz z bukietem kwiatów i książką odebrała córka Zdzisława Ogrzewały – Agnieszka.
- Dziękuję za pamięć i szacunek do mojego taty - powiedziała wzruszona. Składając podziękowanie za to wyróżnienie zacytowała słynne słowa ks. Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.
KATARZYNA NIERODA
FOT. UMiG KOSÓW LACKI

« wróć | komentarze [0]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Nie utworzono jeszcze komentarzy dla tego wpisu

Strona 1/1


Dane kontaktowe