2
2020
2015-03-05

Ponad 600 tysięcy na kulturę


Na remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kosowie Lackim dyrektor Ewa Rutkowska czekała wiele lat. W końcu się doczekała. 

Budynek nie spełnia standardów XXl wieku. Można nawet powiedzieć, że odstrasza swoim wyglądem. Na sesjach burmistrz Jan Słomiak wielokrotnie powtarzał, że remont jest koniecznością. Gmina z racji uszczuplonych funduszy nie mogła zrobić tego z własnej kieszeni. Szukano więc dofinansowania. Trwało to bardzo długo. Ale po wielu latach wreszcie się udało.
 

BĘDZIE GENERALNY REMONT
- Przez 3 lata pisałam wnioski do ministerstwa. Były one dopieszczone z każdej strony, ale i tak bez rezultatów. Teraz wreszcie się udało. Obiecujemy, że nie zaprzepaścimy szansy, którą otrzymaliśmy - mówiła w minioną środę dyrektor placówki Ewa Rutkowska.  Tego dnia w Urzędzie Miasta i Gminy w Kosowie Lackim podpisano umowę na dofinansowanie projektu pod nazwą "Poprawa jakości oferty kulturalnej i promocja dziedzictwa  kulturowego regionu". Pod dokumentem swój podpis złożyli: wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, burmistrz Kosowa Lackiego Jan Słomiak oraz skarbniczka gminy Anna Żołnicka. 

W ramach projektu kosowski M-GOK przejdzie gruntowny remont. W sali widowiskowej pojawią się nowe fotele i nagłośnienie, zmieni się elewacja budynku, wymienione zostaną drzwi, panele, boazeria, posadzki oraz instalacja elektryczna. Ponadto pomieszczenia zostaną odświeżone i wymalowane. Zupełną nowością będzie ośrodek kultury w plenerze [...]
 
Więcej w następnym papierowym numerze. 
KW
 

« wróć | komentarze [2]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

I ... poprawią się warunki pracy urzędników "łot kóltóry"!

Gudłaj
2015-03-13 10:52:37

Gratuluję!!!

Michał Kurc
2015-03-09 12:41:40
Strona 1/1


Dane kontaktowe