2
2020
2019-05-14

Ponad 5,2 mln zł z UE dla Jabłonny i Ceranowa


Decyzją Zarządu Województwa Mazowieckiego gmina Jabłonna Lacka i gmina Ceranów otrzymały ponad 5,2 mln zł dofinansowania z UE na odnawialne źródła energii. W piątek 10 maja 2019 r. odbyło się oficjalne podpisanie umowy, w którym udział wzięli: przedstawiciele Zarządu Województwa - Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, Wójt Gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, Skarbnik Gminy Jabłonna Lacka Grażyna Strąk, Wójt Gminy Ceranów Ewa Częścik oraz Skarbnik Gminy Ceranów Elżbieta Kurowicka.

Zgodnie z projektem na terenie gminy Jabłonna Lacka i gminy Ceranów zamontowane zostaną 502 instalacje OZE, z czego 497 będzie znajdowało się na budynkach prywatnych, a 5 na budynkach użyteczności publicznej. W gminie Jabłonna Lacka znajdzie się w sumie 451 instalacji: 340 kolektorów słonecznych, 106 instalacji fotowoltaicznych i 5 instalacji pomp ciepła. Na terenie gminy Ceranów powstanie 51 instalacji OZE, z czego 46 to kolektory słoneczne, a 5 to instalacje fotowoltaiczne. Warto podkreślić, że 5 instalacji fotowoltaicznych trafi do obiektów użyteczności publicznej: Ośrodka Zdrowia w Jabłonnie Lackiej, Stacji Uzdatniania Wody w Łuzkach, Samorządowego Przedszkola wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Jabłonnie Lackiej, Oczyszczalni Ścieków w Starej Jabłonnie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłonnie Lackiej.

- Kolejne środki trafiają do gmin z powiatu sokołowskiego, ale proszę pamiętać o tym, że są to środki, które w szczególności mają posłużyć mieszkańcom. Odnawialne źródła energii to nie tylko inwestycja w środowisko, ale także oszczędności. Jestem przekonana, że przyznane dofinansowanie zostanie bardzo dobrze wykorzystane - podkreśliła członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Projekt otrzymał wsparcie w ramach RPO WM 2014-2020 w kwocie 5.286.057,99 zł, a łączna wartość inwestycji to 7.316.463,21 zł. Zadanie jest realizowane w partnerstwie. Liderem jest gmina Jabłonna Lacka, a partnerami: gmina Ceranów, Nadleśnictwo Sokołów Podlaski i Parafia pw. św. Antoniego z Padwy w Wirowie.

- Nie jest to projekt łatwy, dlatego pragnę serdecznie podziękować Zarządowi Województwa Mazowieckiego za przyznane dofinansowanie. Cieszę się, że dostrzegacie państwo także małe gminy i dajecie im możliwość korzystania z nowoczesnych rozwiązań - mówił wójt Wiesław Michalczuk.
Katarzyna Dybowska 


« wróć | komentarze [1]

Dodaj komentarz

Komentarz zostanie dodany po akceptacji przez administratora serwisu


Odśwież kodKomentarze do tego wpisu

Jak za najlepszych czasów PRL. Idą wybory, dajemy. Tylko w tamtych czasach, dawali swoje, nasze Polskie, a dziś dają nie swoje. Unijne. A jak nie nasze, to mogą nie dać, albo zabrać z dopłatą. I co panie wójcie?.

popo
2019-05-17 21:37:05
Strona 1/1


Dane kontaktowe